| ghitacristi76 a întrebat:

Va rog din suflet ajutati-ma sunt foarte distrus am mai pus o intrebare mai inainte, o iubesc foarte mult si sunt distrus fara ea mi-as vinde sufletul doar sa fie alaturi de mine si sa nu ma paraseasca, am mare nevoie de ea, ma schimbat foarte mult, mi-a aratat fericirea vieti si ea vre sa renunte, nu stiu ce sa fac sunt distrus si plang tot timpu, nu vreau sa traesc fara ea, vreau sa mor pentru viata fara ea pentru nine nu exista/ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti asa. Viata e frumoasa, cu bune si rele, si merita traita. Stai linistit ca totul o sa fie bine. Eu iti doresc sa fie totul bine. Dar orice s-ar intampla trebuie sa ai puterea sa mergii mai departe si sa treci cu bine peste toate problemele. mult succes!

| georgiana a răspuns:

Vorbeste cu ea si afla motivele pentru cate vrea sa renunte...intelege-o,ai grija de ea...si iubiti-va mult!

| Jupiter a răspuns:

Vorbeste cu ea despre asta, nu sta deoparte plangandu-ti de mila.

| emi a răspuns:

Offf...Cred ca ar trebui sa renunti... Daca ai facut tot ce a fost posibil sa te impaci cu ea, ai vorbit cu ea, ai avut rabdare, ai iertato(sau te-a ierta?)...ai incercat sa o recuceresti...si nimic nu a dat rezultate.renunta.
Este greu si crede-ma am simtito ca multi altii pe propria piele...insa nu o poti avea cu forta si cred ca nu ai fi fericit ca ea sa fie cu tine doar din mila...sunt cinvinsa ca nu. Asa ca tu ai vrea sa te iubeasca si sa fie fericita cand este cu tine...deci nu poti face mai nimic deja...repet! daca ai facut tot ce tia stat in putinta.Renunta sa o mai bati la cap...nu ma intelege gresit trebuioe sa ramai in relatii bune cu ea, cine stie poate chiar ea va vrea sa se intoarca cu tine...insa nu-ti fa iluzii.
Trebuie sa te iubesti pe tine insuti ca altul sa te poata iubi(mereu o zic), pentru ca nimeni nu poate iubi o persoana care nu are nimic de daruit, asa ca nu-ti va fi de nici un folos sa te autodistrugi.
Tu insemni mult, ca om independent! Daca te va vrea, te va cauta, si chiar poti continua sa lupti pentru ea,(dintr-un al 2-lea plan), insa acum ocupate de tine, fa-ti proiecte si puneti obiective, recupereazati zambetul, speranta si pe... tine!
Nu te va iubi doar pentru ca plangi... e dura realitatea, insa fi curajos!
In concluzie, plangi si sufera, insa nu te ditruge, pentru ca tu contezi si pentru alte persoane(familia, prieteni, pentru tine), recupereazate pe tine insuti...

| irina20 a răspuns:

Nu renunta! nu stiu motivul despartirii voastre dar obs ca o iubesti.Lupta pana la capatul puterilor(nu face vreun gest necugetat)spune-i ce simti, ce vei face daca te va primi inapoi, arata-i toata dragostea, arata-i ca nu poti traii fara ea si fa-o sa vada ca sunte-ti 1 pentru celalalt.
Nu-l asculta pe 'barbatul' ala de ralph(fara suparare), daca n-a trecut prin asa ceva v-a trece.Succes si fii tare.Ast vesti bune!

| Slowmotioon a răspuns:

Man te inteleg, si eu am trecut prin asa ceva! Un lucru e sigurrrr, nu incetaaaa, poate ca din anumite motive ea renunta! Incearka sa stay de vb k ea sa vez, care e motivull, da sincer sa fi fata de ea! Iti urez succes mann, si nu te da batut, o recastigi u cumva! daca te-a iubit sincer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpul meu adevarul este ca iubirea adevarata i=o arati unei persoane atunci cand esti fericit pentru ca si ea este fericita. daca ea vrea altceva sustine-o ajut-o iubeste-o mereu astfel si ea te va iubi si sincer crede-ma un om frumos este acela care zambeste chiar si atunci cand ii vine sa planga, multumeste-i lui Dumnezeu pentru ceea ce deja ti-a oferit intamplarea de a va cunoast ein aceasta lume.ai grija de tine.

| ralph a răspuns:

Doamne, omule! Fata nu te vrea! ori si-a gasit pe altu' ori nu esti tu bun pentru ea. Fi barbat si accepta! Daca plangi crezi ca o impresionezi? In cel mai bun caz i se face mila de tine...