| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos spuenti-mi si mie cateva informati va rog despre Raphael Tudor (Cristi) Si o Biografie ceva tot la fel si despre LEVENT (Rafael) va rogg Din Pariu cu Viata...

Răspuns Câştigător
| CostacheSabina a răspuns:

Dacă eşti fan al serialului "Pariu cu viaţa", al trupei LaLa Band dar şi a lui Raphael Tudor, atunci nu rata interviul următor. Află tot ce îţi doreşti despre preferatul tău!

Bravo!: Salutare, Raphael! Ai foarte multe fane care ne-au scris că îşi doresc să afle mai multe lucruri despre tine.

Raphael Tudor: Woow! Le mulţumesc!

Bravo: Numele tău de familie este Tudor. Eşti rudă cu compozitorul Ionel Tudor?

Raphael: Nu, nu sunt. Iar numele meu de familie întreg este Tudor Petrariu. Şi am mai multe prenume: Ioan Raphael Mihail. Dar toată lumea îmi spune Raphael, Rafa sau Rafi.

Bravo: De când ţi-ai descoperit pasiunea pentru muzică?

Raphael: Nu pot să spun că am performat în acest domeniu dar am început să cânt de ceva vreme. Aveam 4-5 ani şi îmi plăcea să cânt, aşa cum puteam eu, pentru că nu ştiam engleză, piesele celor de la Guns N’ Roses – „Knocking On Heaven’s Door" şi Demis Roussos – „Goodbye my love goodbye". Când am mai crescut mi-am luat un walkman. Mi-am dorit foarte mult unul şi deşi era scump mi l-am cumpărat singur. Aşa am început să ascult ASIA, Trei Sud Est şi restul trupelor care erau la modă. Iar de când sunt în proiectul La-La Band merg la ore de canto cu Crina Mardare.

Bravo: Cum ai ajuns să faci parte din trupa La-La Band şi să joci în „Pariu cu viaţa"?

Raphael: Am aflat de casting de la mama mea, de la care pot să vă spun că am moştenit vocea. Cum făcusem doi ani de cursuri de actorie mi-am zis să mă înscriu şi eu. Culmea este că m-am înscris în penultima zi. După o săptămână am fost sunat, m-am prezentat şi am interpretat o piesă şi am spus un monolog.

Bravo: Cum este viaţa ta de când eşti vedetă?

Raphael: Pot să vă spun că am o viaţă de liceean plină! Pe lângă pregătirile pentru bacalaoreat am filmări pentru „Pariu cu viaţa" şi multe concerte cu La-La Band.

Bravo: Multe dintre cititoarele noastre vor să ştie dacă ai o iubită. Ce le răspunzi?

Raphael: Nu, nu am pentru că nu am timp să îmi fac una.

Bravo: La ce te uiţi prima oară la o fată?

Raphael: La cum arată, cum se îmbracă. Dar îmi place să cunosc o fată înainte de a începe o relaţie. Nu mă axez foarte mult pe fizic, însă trebuie să fie frumoasă, deşteaptă şi dezgheţată. Şi să am ce să vorbesc cu ea. Sunt genul care se ataşează mult şi nu îmi plac relaţiile superficiale.

Bravo: Când ai avut prima prietenă şi când a fost primul sărut?

Raphael: La 12 ani, iar ea era mai mare cu doi ani decât mine.

Bravo: Eşti agăţat de fete pe stradă de când ai devenit cunoscut?

Raphael: Da, multe sar pe mine să facem fotografii. Altele se uită lung la mine pe stradă şi uneori îmi mai cer un autograf.

Bravo: Ţi se întâmplă să fi des recunoscut pe stradă sau se petrec lucruri ieşite din comun?

Raphael: În ultima vreme, foarte des. Am fost luat de un taximetrist de mai multe ori şi m-a recunoscut sau, într-un supermarket, am fost rugat să fac fotografii cu doamnele de acolo. Şi la şcoala de şoferi, pe care am terminat-o de puţin timp, am fost recunoscut şi întrebat dacă nu sunt Cristi din „Pariu cu viaţa".

Bravo: Ce ai vrea să ştie fanii despre tine?

Raphael: Mulţi m-au întrebat pe Facebook dacă sunt la fel ca şi Cristi, personajul meu din „Pariu cu viaţa" şi aş vrea să clarific acest lucru. Nu semăn cu el, Cristi e mai rău, mai şmecher şi mitocan, iar eu nu sunt aşa. Pot să vă spun doar că lui Cristi i-am dăruit carisma mea.

Bravo: Cum este atmosfera de pe platourile de filmare?

Raphael: Foarte cool, mă înţeleg bine cu toată lumea. E o lume pe care mulţi nu o ştiu. Mi-ar plăcea să trec şi în spatele camerelor de luat vederi, să devin regizor pentru că de multe ori, când repetăm, mai vin cu idei la diverse scene.

Bravo: Eşti clasa a XII-a, vrei să dai la regie?

Raphael: Mă voi gândi ce facultate voi urma. Mai am timp.

Bravo: Ai un mesaj pentru cititori?

Raphael: Să urmăriţi „Pariu cu viaţa" de Crăciun, dar şi anul viitor, să fiţi alături de noi. Şi aş vrea să le mulţumesc fanilor pe această cale pentru susţinere!

1 răspuns:
| CostacheSabina a răspuns:

Gasesti un interviu interesant pe http://bravonet.ro/......011/12/23/