| evafanaruto a întrebat:

VA ROG MULT! Habar nu am ce sa-i i-au mamei mele de 8 martie?!(am buget miccrying (doar 10 lei)deci ce as putea sa-i iau?(sunt din alba-iulia daca conteaza)

6 răspunsuri:
| Bacteriuță a răspuns:

Floarea cea de toate zilele. Nu conteaza ce-i iei, sa stii. gestul conteaza. ii poti lua, cum am mai zis, o floare, ii spui un Te iubesc din inima... si gata. tongue

| Elena1234456 a răspuns:

Un trandafir?

| Dyana_2608 a răspuns:

Un buchet de flori sau o cutie de fondante.
nu stiu ce ai mai putea cumpara cu suma asta

| private09love a răspuns:

Buna!

Ai putea sa ii iei o floare in ghiveci si o felicitare in care sa ii scrii o poezie. Sunt sigura ca o sa se bucure mai ales daca ii plac florile si in primul rand se va bucura ca sunt de la tine.

| kittyKatAlawaysHappy a răspuns:

Buna, am vazut intr-un magazin de cadouri o caseta foarte mica de bijuterii unde cred ca i-ar incapea doar un colier, la pret de 3 lei, caseta fiind din protelan foarte frumos pictata, insa in fata scria "Cadou de criza pentru mamica". Mi se pare dragut si amuzant! eu i-am luat bunicii mele una cu "Cadou de criza pentru bunica" abia astept ce va spune(bunica mea este foarte de treaba, si amuzanta si cred ca ii va placea); sau ii poti lua un aranjament floral mic, in burete, am vazut la pretul de 6 lei, sau chiar o flare frumoasa in ghiveci; poti de asemenea sa-i iei o cutie de bomboane de ciocolata pe placul ei, sau ceva accesorii, daca poarta(bratara, colier, cercei) ori un parfum, spray sau ceva set cu parfum, deodorant, gel dus, sau ceva de genul, o alta idee ar fi o esarfa draguta, care i-ar placea si care ar purta-o, sau un ruj care sa i se potriveasca, ori o rama in care sa pui o fotografie cu tine si cu ea, sau cu toata familia, rama o poti prsonaliza tu, daca vrei...nu prea mai am alte idei. Su poate o caseta de bijuterii daca gasesti la un pret asa mic... daca nu imprumuta-te de la cineva si ii dai banii dupa ce ii strangi. te sfatuiesc sa ii iei si o felicitare Eu sunt din Arges insa cred ca vei gasi si pe acolo ceva. Poate intri intr-un magazin de cadouri si ceri parerea vanzatoarei/vanzatorului Bafta!

| Sophie90 a răspuns:

Poti sa ii iei un ghiveci cu flori mai dragute ca alea tin mai mult si o felicitare :*