| cristiyana a întrebat:

Va rog sa ma ajutatisadsadsadacum 2 zile m-am despartit de prietenul meu.eu am fost cea care i-a dat papucii.deja nu mai mergea, gaseam orice motiv de cearta fara sa vreau.nu stiu ce era cu mine. aveam impresia ca el isi bate joc de mine iar el credea ca eu imi bat joc de el.ba mai mult cand ne-am despartit a zis asa :"zana eu te-am iubit cu toata inima si ink te iubesc iar tu ti-ai batut joc de mine, aveau dreptate ceilalti cand imi ziceau ca iti bbati joc, am crezut ca va fi mai bine dar nu, nu se mai poate. te iubesc ca un prost iar tu iti bati joc, acum imi dau seama ce prost sunt" dar de fapt nu mi-am batut joc de el ci cred ca el de mine.acum dupa despartire nu ma simt in apele mele dar ma simt ciudat pentru ca pana acum cand ma certam cu el plangeam si viata mea nu mai avea sens, acum nu e asa. pur si simplu imi pare rau am un gol in stoimac si ma uit des la tel doar doar m-o suna. dar nu stiu de unde am certitudinea ca va fi bine.sunt linistita si sunt sigura ca va fi bine.de unde increderea asta nu stiu.sunt cu capul in nori.il iubesc dar nu as vrea sa ne impakm pentru ca nu cred ca va merge dar tot imi e dor de el f rau si de fapt as vrea sa ma int cu el, sa-l sarut si sa-i zic ca il iubesc.nici nu stiu ce vreau. ce sa faccrying?

Răspuns Câştigător
| yoyodedeea a răspuns:

Asa cum u astepti sa sune... poate si el asteapta sa suni...renuntati la orgolii
incerk sa vb cu el si sa lamuriti problema. spune-i din ce cauza i-ai dat papucii. spune-i ce ai crezut si din ce motive ai ajuns la concluzia respectiva(ca isi bate joc de tine)
la partea cu "dar tot imi e dor de el f rau si de fapt as vrea sa ma int cu el, sa-l sarut si sa-i zic ca il iubesc.nici nu stiu ce vreau."
cred ca il vrei inapoi:)

sa asc mel asta;)
http://www.youtube.com/watch?v=WhNQfEMZfT8

10 răspunsuri:
| Deyuuutzaa a răspuns:

Off! e cam complicat din cate spui tu acolo, cred ca o pauza ar fi bine venit o sa va ajute pe amadoi sa va dati seama de adevaratele sentimente pe care le aveti unu fata de celalalt, poate il iubesti si la fel de simplu se poate doar sa ai impresia ca il iubesti! el daca te iubeste te va cauta, dar daca tu stii ca ai gresit trebuie sa-ti ceri scuze ca altfel nu te va cauta din cauza orgoliului sau impresiei ca ti-ai fi batut joc de el! si linistea pe care o simti si siguranta ca va fi bine sunt doar din cauza ca va certati des si mereu va impacati sau nu stiu altceva sa-ti spun! iti urez sa-ti revii cat mai repede:*

| yoyodedeea a răspuns:

Sunt de acord cu ce zicea deea blue mai putin la partea cu "o pauza ar fi bine venita". fiind proaspat despariti. o pauza ar raci relatia.eu asa consider. vb cu el inainte, indiferent ce se intampla.si fi sincera, deschisa.nu ai nimic de pierduthappy

| Hombre a răspuns:

Taraboi mare. Te iubesc dar nu te vreau. O pauza de refacerea fortelor si dupa aceea, fugi dupa mine ca sa te prind. Doua saptamani de pauza si va trece dracusori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cuvintele adresate tie sigur nu iti e mila intr'un fel de el sau vrei sa ii arati ca nu ti'a batut joc de el.
Deci dc zici ca nuvrei sa va impacati? Esti foarte ametita acum, stiu cum e. Se vede ca il iubesti dar iti este teama sa nu se repete " istoria ". Eu cred ca acea incredere si optimismul vine din caracter sau din simplu fapt ca te crezi superioara lui, nu zic ca e asa dar ar putea fi posibil. Nu mai astepta sa sune telefonul! Suna'l tu! Vorbitit, cere'i scuze pentru toata situatia si spune-i ca vrei sa va intalnitit. Daca ai si cateva lacrimi pe fata o sa se imoaie si mai mult, o sa se simta vinovat si impacarea o sa fie mai rapida. Dar incearca cand esti suparata / stresata sa nu te descarci pe prietenul tau ca nu iese bine.

| gabita82 a răspuns:

Du-te la el, tu chiar il iubesti, si te iubeste. O sa treceti voi peste.

| alexandrag a răspuns:

Poate ca te-ai obisnuit cu el si acum normal ca ii duci lipsa. Ai sa vezi ca in timp te recuperezi tu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma crezi sunt in aceeasi situatie si stiu cat de greu e.sunt si eu pe punctul sa ma despart de prietenul meu si este naspa. dar amintesteti si motivul pentru care te-ai desp de el. poate numai suportai, poate iti treuie timp ca sa iti revii si sa poti s-o iei de la capat.iti trebuie timp ca sa iti revii si ca sa poti sa incepi de la 0 sau mcr sa continui, decat sa va fi desp urat mai bine asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l draga mea, nu te mai intoarce la el, sunt atatea baieti...si eu am facut aceeasi prostie, ne-am certat pentru ca nu-l iubeam, acum il iubesc incat mi-as da si viata pentru el iar el isi bate joc de mine, stie ca orice ar face il iert pentru ca il iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e doar obisnuinta si pe tine te sperie gandul, cum va fi fara el. daca spui ca nu vrei sa te impaci cu el dar ti-e dor de el asta e, pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie doar ca el a fost cel care a vrut despartirea, acum ma simt mult mai bine fara el dar imi lipsesc acele lucruri pe cre le faceam impreuna, gandeste-te bine daca nu cumva e la fel si daca e vorba doar de obisnuinta atunci, renunta acum si incepe o viata noua chiar daca va fi mai greu la inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum se zice:''Daca ne despart 100 de pasi fa tu primul pas si fac eu ceilalti 99 pentru tine''fa tu primul pas si suna-l