| 1libercugetator1 a întrebat:

Va s-a intamplat vreodata sa nu va intelegeti propia persoana, actiunile facute, vorbele spuse?

ce e de facut? a isi stapani mintea te face mai puternic?

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De cele mai multe ori...

| harciog a răspuns:

Am de comentat ca pentru a-ti stapini mintea trebuie sa incepi cu exercitii fizice la greu asupra corpului.

| 1libercugetator1 explică (pentru harciog):

Chiar credeam ca vei intelege intrebarea, eu nu ma refer ca nu ma pot controla fizic, ca am actiuni nebunesti, eu mam referoit la greseli asa greu e de inteles

| ExistentialStuff a răspuns:

Suferi de hermadictoharipitca acuta consulta un psiholog!

| Adrian4759 a răspuns:

Ooo, de multe ori! Totul vine de la sine, incearca sa te stapanesti! Cand vei creste, vei intelege mai bine!

| 1libercugetator1 explică (pentru Adrian4759):

Adriane la varsta ta de 4759ani sunt inca bebelas pe langa tine

| Adrian4759 a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Asemenea intrebari pun cei mici. Nu stiu ce varsta ai, nu m-am uitat pe profilul tau laughing

| 1libercugetator1 explică (pentru Adrian4759):

Omule filozofic intrebam

| Leocerba a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Oare de ce, atunci cand nu suntem intelesi, sau cand nu ne intelegem nici noi pe noi insine, o dam pe filosofie, invocam cuvantul "filozofic", ca si cum traducerea ar fi: ei, aici e treaba cu schepsis, de aia nu pricepem, e adanca, e filozofeala.
Uneori, poate de cele mai multe ori, nici nu e vorba de filosofie. E trancaneala de dragul de a o lua artisitc, e confuzie, neputinta de a vorbi precis.
Din pacate, asta a devenit Categoria Știi si Fii : laxismul gandirii!