| autodidact a întrebat:

Vă salut!
Periuța de dinți se recomandă a se schimba după aproximativ 3 luni de utilizare, dar pasta de dinți la ce interval de timp trebuie schimbată?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand stie prea multe... alien

| Wr3nch a răspuns:

In 12 luni de cand o deschizi prima data, dar sigur nu te tine atat.

| wildthing a răspuns:

Cand se termina tubul.winking

| autodidact explică (pentru wildthing):

Reformulez și nuanțez întrebarea: după cât timp se recomandă folosirea/alternarea unui alt tip (brand) de pastă de dinți, pentru că "lupta" contra bacteriilor să fie mai eficientă?

| wildthing a răspuns (pentru autodidact):

Daca esti atat de preocupat de acest aspect, probabil ca ar trebui sa ceri sfatul unui dentist in privinta brand-ului...care poate trebuie sau nu trebuie alternat cu altul.

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde cât de repede o consumi, cât de multă pastă pui pe periuță.