| anonim_4396 a întrebat:

Vă salut! Vă uitati si dumneavoastră la emisiunea de pe pro tv lectii de viată? Sunt oare adevarate intimplările prezentate acolo? Sau sunt simple fictiuni, si joacă oameni obișnuiti sau actori? Va multumesc mult pentru tot.

Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

Scrie undeva intr-un colt al ecranului ca intamplarile si personajele sunt fictive. happy

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
Este o fictiune.
http://www.paginademedia.ro/......-cu-maruta
O seara buna :)

| Drimmero a răspuns:

Sunt fictiuni fara niciun dubiu, toate emisiunile sunt regizate, nimic nu mai este pe ''bune'' la tv!

| AccountDeleted a răspuns:

Sunt regizate. Sunt unii oameni obisnuiti care ii alege staff-ul sa se prezinte la casting si fac episoade cu cei mai buni. Dar am vazut si persoane cunoscute din televiziune jucand la Lectii de viata. Nu sunt adevarate intamplarile.

| aumih16 a răspuns:

Sunt cazuri interesante! de fiecare data! imi place si ce actori sau actrite se aleg! multi din actorii si actritele din lectii de viata le cunosc! fiindca au jucat si in alte productii asemanatoare! cand ma refer la actori ma refer aici la ovidiu niculescu! doru catanescu! alexandru conovaru! silviu geamanu! nicodim ungureanu! gabriel velicu! Ionut burlan! dimitrii bogomaz! marian ralea! catalin catoiu! ioan isaiu! Andrei mateiu! razvan oprea! edgar nistor! adrian nartea! etc! multi din acestia eu i-am vazut in la bloc! deci imi sunt cunoscuti! mai sunt desigur si cativa poate mai putin cunoscuti! vorbesc desigur de tudor andronic alecsandru dunaev si mai sunt! astia sunt valul ala tanar de actori! la actrite la fel imi plac Cristina deleanu! julieta szonyi! mari actrite in tinerete! si actrite mai tinere cum sunt elvira deatcu! mariana liurca! lorena luchian! Cristina almasan! tatiana gogoase! andra gogan! ana maria mirica! elisa pirvan! cezara munteanu! oana mosneagu! oana carmaciu! ana maria carablais! adriana titieni! antoaneta cojocaru! adriana dragut! adriana nicolae! mihaela betiu! ana maria lazar! aura calarasu! marcela motoc! e astea sunt din valul tanar de actrite! actrite si actori cu experienta in telenovele in mare parte! au jucat fie in fructul oprit! fie in Vlad! etc!

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, sunt totale fictiuni deoarece logic nu s-ar putea filma in casa oamenilor asa, totul e ca si cum te-ai uita la un film, daca ar fi in casa la tine asa nu te-ai intreba cine i-a adus pe astia sa filmeze, ce-s cu astia s.a.s.m.d, e o fictiunie ca celelalte emisiuni de acest gen, exemple vechi sunt Tradati in dragoste sau Ochii din umbra marca Ernest., sau copii contra parinti, sunt emisiuni fictive.
Sa ai o zi placuta!

| Loredana123 a răspuns:

Sunt regizate, dar sunt inspirate din viata reala. Toate show-rile acestea "Copii contra parinti","Iubire interzisa", etc sunt regizate si inspirate dupa intamplari reale. Oamenii care joaca acolo sunt oameni obisnuiti care sunt platiti sa joace un rol, nu sunt platiti cine stie ce, dar sunt platiti. Daca te-ai uita mai atent le-ai vedea microfonul prins de bluza si aparatul acestuia prins de pantaloni. Totul este o regie care vrea sa atraga atentia la ceva posibil real.

| Loredana123 a răspuns (pentru Loredana123):

Singurele show-uri care au fost adevarate au fost "Casatoreste-te cu mine" si "Din dragoste" deoarece producatorii trebuie sa aiba acordul persoanelor sa filmeze si desigur probabil vor incheia un contract.
Emisiunea "Tradati in dragoste " este si ea o regie, dar probabil ca daca te uiti ai vazut ca ii poti contacta prin telefon si email si poate asta te-a facut sa crezi ca este reala. Acestia nu fac decat sa faca reclama unei echipe de detectivi, asa scot bani din mai multe lucruri.

| trisha88 a răspuns (pentru Loredana123):

Ai scris ca oamenii care joaca in aceste emisiuni sunt oameni obisnuiti, eu nu inteleg cum e posibil ca niste oameni fara nici o pregatire de specialitate sa poata juca atat de bine in aceste roluri.Mi-am dat seama ca nu sunt actori ca n-am vazut nici o figura cunoscuta, intr-adevar par oameni obisnuiti.Prima data am vazut asemenea emisiuni la nemti pe rtl dar nu era scris nicaieri sau n-am vazut eu ca personajele sunt fictive.

| Loredana123 a răspuns (pentru trisha88):

Buna! Ti se pare ca acei oameni joaca atat de bine? Sunt doar niste oameni care au dat niste probe pentru aceste roluri. Mai exisa o varianta si aceea a gentilor care culeg persoane de pe strada. Sa nu-mi spui ca tu n-ai putea sa joci rolul unei/unui adolescent rebel, o femeie de afaceri caree inseala, etc. Am auzit asa ceva, o persoana a jucat si i-a dat bani, ce mare lucru? Crezi ca actorii cu scoala si cu facultati chiar ar juca in mizerile astea +acesti oameni care fac c@cat*rile astea au nevoie de fete noi si necunoscute.

| Loredana123 a răspuns (pentru trisha88):

Deci pana la urma ti-ai data seama ca nu sunt actori, deci care ti-e nemultumirea?

| trisha88 a răspuns (pentru Loredana123):

N-am nici o nemultumire, ma bucur ca a deschis cineva subiectul asta, chiar daca eu nu mai uit la emisiunile astea doar ce am vazut de cateva ori la nemti.

| Daniela28004 a răspuns:

Sunt fictiuni. Nu ma uit.