| Pamflezistul a întrebat:

Va veselesc cu un pamflet audio dedicat lui Adrian Mutu, asa... de weekend? Iacata: http://www.alinfarcas.ro/2010/01/30/mututramina/

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Ca intotdeauna le spui "pe bune". Asa este cum ai scris. Mutu a luat acele pastile cu buna stiinta crezand ca va scapa de test si de explicatia in eventualitatea depistarii la antidopping.Cred ca este depedent de stupefiante sub orice forma ar fi ele si acum a gasit formula cu pastilele de slabit. Arata el a om care trebuie sa slabeasca? Crezi ca talieni sunt prosti?
Pacat de el. Avea atatea de facut in sport si in viata privata. De multe ori banii prea multi si faima ii derapeaza pe multi spre pierzanie.

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Frumoase versuri si graitoare,
Vina o are doar mama mare,
Iar el copilasul o asculta
Si ia hapul in a lui burta.
Nu vreau sa-ti fac concurenta,
Dar caut acum putina prudenta
Sa nu-l supar pe mutu tare
Cand vina o are doar mama mare.
Slabit e la minte de atata rasfat,
Frumosul si talentatul diamant,
Invidiosii se oftica,
Iar diamantul e verde de frica.
Adio goluri si ospete
Intra cu totul in a lui tristete
Adio dragi de milioane,
Si va fi penurie de cucoane.
Cu Consuelo se va consola
Vezi bine viata e cam "nasoala".
Aceste versuri mi-au venit acum in minte dar serioas vorbind, se pare ca acum nu a fost ceva voit si dupa cum am auzit, va fi suspendat 2 luni si apoi se poate ca se va intoarce la echipa.
Daca a fost ceva volitiv, atunci cred ca este destul de prost sa devina recidivist in consumul de droguri, chiar daca sunt mai usoare, pentru ca si-a pus in pericol cariera si daca ar fi suspendar 5 ani cum se vorbeste, intr-adevar cariera lui a luat sfarsit.
Felicitari pentru pamflet, asa cum ti-am mai spus, esti si inspirat dar ai si mult talent pe care este pacat sa-l irosesti.
Ganduri bune si sportivi curati si de calitate, care sa reprezinte intr-adevar Romania si sa n-o compromita.

| bc83boom a răspuns:

Da foarte faina laughing

| MadNNNeS a răspuns:

laughing foarte tare

| Pamflezistul explică:

Mariana, pentru o incepatoare (ca banuiesc precum ca esti incepatoare in ale versurilor si rimelor) e foarte bine! happy Spui ca "asa cum ti-am mai spus, esti si inspirat dar ai si mult talent pe care este pacat sa-l irosesti.". Sa-nteleg ca asta fac acu? Merci de comentariu, astept raspuns.