| MihaelaVilceanu a întrebat:

Văd atâtea femei frumoase, carismatice, elegante și inteligente, care pare că au toate calitățile și cu toate astea sunt înjosite și înșelate de partenerii lor.
Mi se pare că trăim niște vremuri în care bărbații vor doar să consume cât mai multe femei pentru a se simți importanți, validați și acceptați de către alti bărbați.
Le au ca pe tavă, dezbrăcate pe Instagram și dornice de atenție și validare.
Mă simt pierdută în lumea asta și simt că nu aș putea găsi un bărbat cu care să fac o familie.
Am avut experiențe cu bărbații care păreau că mă iubeau cu adevărat, dar nu era așa, au jucat bine ani întregi, iar ulterior faptele au demonstrat că erau doar vorbe goale.
Mi se pare incredibil că există atât de puțini oameni care să și respecte propriile valori.
Se lasă ghitați după cum societatea prezintă viața la televizor și pe rețelele de socializare.
Mi se pare că m-am născut în perioada greșită.
Nu-mi găsesc locul în societatea asta, deși sunt un om modern, dar cu principii învechite în comparație cu dezmățul și depravarea din zilele noastre.
Voi ați mai întâlnit oameni de calitate, cu principii și valori pe care să și le respecte?
E posibil ca mediul în care mă aflu să fie unul nepotrivit, dar nici nu am posibilitatea să plec din orașul în care trăiesc sau din această țară.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca frumusetea ar veni la pachet cu inteligenta si bun simt, atunci nu ai mai vedea pe nimeni facand prostitutie, nu ai mai vedea nici o femeie cu bot de rata considerand ca aia este frumusete, ori cu implanturi din dorinta disperata de a atrage atentia cuiva, ca altfel nu-i capabila sa atraga.

O femeie inteligenta va triumfa intotdeauna, fiindca va alege sa fie naturala, dar sa exceleze prin inteligenta, prin naturalete, neavand teama ca pierde ceva.
In jurul acelei femei vor roii doar barbatii adevarati, cei inteligenti, nu cocalarii de cartier cu basini in cap si bmw.

Este trist sa vezi cum proastele copie una de la alta aceeasi uratenie si prostie, din dorinta disperata de a iesii in evidenta, fara sa realizeze ca de fapt se uratesc si nu atrag decat o anumta categorie de barbati, de aceea ajung dupa o anumita varsta sa fie singure, nefericite si disperate.

O persoana cu creier nu va alege niciodata de model ce fac toate proastele si nici nu se va raporta la ele, de aceea timpul in care te nasti nu ti-l alegi singur, dar poti sa tii-l imbunatatesti prin deciziile pe care ti le faci singur, fara sa conteze cum se comporta, imbarca sau arata cei din jur.

| relian a răspuns:

Problema nu este la barbati ci la tine. Cind ai barbati si toti te lasa, sau cum spui tu au jucat bine ani intregi, ar trebui sa te puna pe ginduri sa cauti cauza nu la ei, ci la tine.

De regula un barbat sau o femeie, nu spun partenerului ce nu le place, la celalalt, nu au curajul asta, asa ca stau in acea relatie, intre timp inseala, sau cauta alta femeie, care sa aiba ce el sau ea cauta.

Te intreb acum sincer si vorba aia, aici doar discutam. Daca tu ai avea un partener si sa spunem ar avea ascula mica, nu ai fi multumita, ce ai face? Iai spune nemultumirea ta sau ce faci?
Iti garantez eu ce ai face.Ai tace, nu ai spune nimic, nu ai avea curajul sa-i spui asta, dar intre timp ai cauta altul, iar cand gasesti sari de la asta la alantu si uite asa se intampla sa joci bine si tu laughing

Cam despre asa ceva este vorba si in cazul tau. Mai mult ca sigur problema este la tine, in ograda ta, ceva nu le place barbatilor, ceva peste care nu pot trece, asa ca atunci cand gasesc pe alta pleaca.

Asa procedeaza oamenii, femei, barbati, foarte putin spun, spre deloc cauza.
Eu is unul dintre cei care spun, si cand am spus unei foste iubite, ce crezi ca mi-a spus? Ca n-a avut pana atunci reclamatii de la nimeni, m-a facut nesimtit m-a injurat.

Asa ca iti vezi de treaba, mergi pe burta, cand gasesti alta ai sarit in caruta ei si la revedere.

La tine, cred ca ai probleme, sau ai ceva ce nu place barbatilor, ei nu iti spun, stau asa in relatia aia, pana cand apare altceva.
Asa s-a intamplat si cu fosta de care am spus mai sus, avusese un iubit chiar ceva ani, dar ala o insela, pana cand ea la prins cu alta si atunci s-au despartit, ala sigur o fi fost bucuros, ca na cautat el motiv sa se desparta, ori sa-i zica, si cam asta a fost.

Ce poate sa fie de vina ca barbatii sa nu stea in acea relatie? In general legate de sex, sexul este motorul care misca universul asta laughing fara sex nimic nu e.iar atunci cand sexul nu-i bun, treaba nu merge bine deloc.

Vezi atitea femei frumoase injosite sau ce spui tu lasate de barbati care nu stiu ce lear face.
Eu iti garantez ca daca o femeie este buna la pat, este buna de ciocan, nici un barbat nu ar lasao, chiar daca ar fi saraca cu duhu, adica mai prostuta sa zic asa.
Sexul conteaza enorm intr-o relatie, chiar daca oamenii nu recunosc, sunt si parteneri la care sexul nu ar fi atit de important, dar ambii impartasesc acelasi sentiment, de aia si raman impreuna.

La tine se pare ca barbatii agreati de tine, pentru ei sexul este ceva f important asa ca nu stau prea mult fara ce au nevoie.

Femeile alea ce spui tu ca le vezi, acum o sa sara in cap femeile de pe aici laughing dar vorbesc la general, atit de femei cit si barbati, femeile frumoase, sau barbatii frumosi, ori aratosi nu sunt si buni la pat, asta daca nu stiai.
De aia multe femei frumoase sunt singure, de aia se despart, de aia le lasa nu stiu ce barbati spui tu.
De aia si uni barbati sunt singuri, chiar de arata bine, sunt atragatori, sunt lasati pentru ca nu-s buni la pat, ori nu performeaza bine, ori au scula mica.

Natura sau Dzeu dupa caz, nu da unora de toate si la altii nimic, imparte la fiecare cate ceva bun laughing zice uite ia de aici frumusete, la altul zice ia de aici ciocan bun, mare, frumos, cand vine rindul aluia frumos sa primeasca ciocan, ce sa-i mai dea ca nu mai are ce laughing asa primeste orice, sa fie acolo ceva.

La femei tot la fel se intampla. Daca o sa vezi barbatii aia f bine dotati cu ciocane de alea forjate, nu-s aratosi, nu-s frumosi, dar au scula sa dea cu ea in populatia de femei la greu laughing dar si ei greu isi gasesc femei, pentru ca nu-s atragatori, plus nu se lauda, nu stiu femeile ce scuala are ala, ca dear sti siar gasi mai usor.

Citi barbati, cate cupluri au auzit, vazu tu vorbind asa ceva ce povestesc eu acum aici?
La un partener iti place anumite chestii, dar sunt si chestii care nu-ti plac.Peste unele poti trece, peste altele nu, iar cand nu poti, nici nu spui, pentru ca in general chestiile alea cam stii ca nu prea au rezolvare, sau cel putin asa gindesc oamenii, ca nu are avea.

La mine despre tipa ce tiam povestit, avea problema de natura vaginala laughing de aia au lasatio toti barbatii, ori o inselau, dar nimeni nu i-a spus, ma fata vezi ca chestia asta e nu cum trebuie.
De regula f putini oameni stiu chiar si acum ca multe se pot rezolva, dar ea nu stia si nici indivizii cu care fusese, asa a fiecare a mers pe drumul lui.
Cunosc femei in varsta care au divortat, eu fiind un fel de sef al lor s-a zic, le interogam, laughing dar de ce, ce s-a intamplat? etc.Nu ca ma bagam eu, dar asa sa aflu ce fac femeile in general.A spus ca ala s-a dus la bautura.
Eu am intrebat cum era relatia lor sexuala laughing radeau toate, erau mai multe femei, iar ea a zis ce sex, cei mai trebuie sex la anii aia, desi nu stiu avea vreo 50 de ani.
Uite asa i-am zis daca nu mai faceati sex barbatutu ori putea merge la alta, ori se intilnea cu alti barbati, se lua cu bautura si cam aia a fost.
O alta care era amica cu ea zice, al ei sot cand vrea, ea ii da, desi nici ea nu-i curioasa asa de mult dupa sex, dar sa nu aibe scandal, cearta face si a scapat laughing

Deci problemele legate de sex genereraza cele mai multe certuri, cele mai multe despartiri, dar nu se spune lucrul asta, nimeni nu recunoaste nimic.
Probleme pot fi de ambele parti, si la femeie si la barbat, de la metoda dea face sex, timpul cit dureaza, pana la organele implicate in acest sport, laughing adica implicate in aceasta treaba voiam sa zic, cum sunt ele, marime, duritatea, elasticitate etc.

Tu trebuie sa afli ce problema ai avea, nu spun ca sigur problema este la tine, dar avand in vedere ce tu singura ai spus ca teau lasat siau plecat militari, cam ceva la tine nu este in regula.

Sper ca nu ma injuri si tu, ce am spus si doar vorbe, am spus parerea mea, tu daca gasesti ceva bun, poti retine sau poti verifica si asa din una alta, poti gasi si un eventual raspuns.
Scuze pentru mesajul lung, dar vorba aia sa cauti o cauza ia timp vorbarie multa, exact ca la psihlog, trebuie analizate toate, supuse observatiei, toate sub lupa si atent analizat.

Alte probleme sunt de natura fizica, de cum arati, poate ai ceva la fel vor stiu si eu ce sani mai mari, poate ca ai sanii f mici, poate ca ai fundul taiat ca sabia ca si chinezoaicele laughing si mai stiu ce alte genul asta, ei sau ele viseaza al un tipar anume, iar cand cred ca parca ceva aparu, gata merg sa vada sa incerce noul sau noua achizitie.

Cine spune altceva se inseala, daca vorbim aici de oameni sanatosi mintal.Asa daca este vorba de nebuni, acolo is alte probleme.