| yonutz63991 a întrebat:

Varul meu a terminat medicina si se gandea sa se duca in strainatate pe un salariu de 3500 euro(Germania).Ar fi o decizie buna? Aici el ia 1000 lei. Daca o sa lucreze acolo, in timp ce lucreaza poate sa devina medic specialist? Sau poate sa treaca la un nivel superior in care sa ii dea mai mare salariul cu timpul, cu experienta.

Funda! happy

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

În România chirurgii şi neonatologii depăşesc cu mult veniturile unui medic din Germania să zicem. Dar asta prin şpaga pe care o dă pacientul.