| analia0103 a întrebat:

Vi s- a întâmplat să vă placă o persoană foarte tare cu care să vă vedeți in fiecare zi cam 2-3 ore, dar să știți 100% sigur că nu aveți nicio șansă cu el/ea? ce ați făcut sau ce ați fi făcut în această?

Răspuns Câştigător
| XxAndreea a răspuns:

Da..fix in perioada asta trec prin asa ceva..si ..plang in fiecare seara, ascult melodii triste..si incerc sa il evit..sa ma indepartez de el pentru ca imi fac rau singura.

5 răspunsuri:
| Aiwendil a răspuns:

Cred ca as fi jelit, ascultat muzica trista si as fi mancat multe dulciuri. Dupa aia te obisnuiesti cu ideea si iti trece.

| DiamondEyes a răspuns:

Am inceput sa nu mai stau in prezenta ei si sa ma indepartez pe cat de mult posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am întristat, am început să ascult muzică tristă, să urmăresc filme triste, să mănânc mâncare tristă, să stau pe scaune şi fotolii triste şi să mă împac cu tristul gând că duc o viaţă tristă şi sunt un trist.

Serios vorbind, ăsta e un stadiu destul de bizar prin care anumiţi tineri pot trece în ultima vreme. Probabil din cauză că sunt mai reduşi din anumite puncte de vedere, căci altfel nu-mi explic cum poţi fi atât de concentrat pe " plăcutul " unei persoane cu care ştii că nu vei avea vreodată tangenţe din punct de vedere amoros.

| ahmet6 a răspuns:

O las balta si ma orientez dupa alta fata,doar nu s-a terminat fetele la ea,scuze ca sunt direct,eu am iubit foarte mult o fata care este medic rezident acum,iar noi ne-am despartit din cauza distantei a familiei,dar de la ea am invatat sa imi aleg prieteni,sa ma gandesc mai mult la viitorul meu la ce vreau de la viata,a fost o iubire frumoasa, atunci eram innebunit ca ne-am despartit, dar cu tipul mi-am sp nu s-a terminat viata la ea sau iubirea sau fetele, doar ca a ramas o amintire placuta, care mi-o amintesc cu drag.

| fundrive78 a răspuns:

Ai fix doua variante radicale. 1. Incerci si vezi ce iese s-ar putea sa ai surprize si chiar si respectivul sa vrea dar sa nu stie cum sa abordeze problema si chiar daca nu iese bine stii ca ai incercat si asa esti libera sa treci mai departe si 2. Iti impui sa treci mai departe. Ideea e sa nu fi trista tristetea duce la melancolie si mai e putin pana la depresie care clar inseamna autodistrugere. Treaba e ca trebuie sa analizezi bine problema si sa te gandesti daca intr-adevar vrei ceva cu/de la acea persoana si daca ati putea avea un viitor impreuna, sa nu fie doar ceva trecator si in cazul in care persoana ar accepta o relatie sa nu va mai placa sau sa nu va mai doriti asta. Omul este pradatorul perfect si de multe ori i se pare mai interesanta vanatoarea decat vanatul daca intelegi ce vreau sa spun. Adica sa nu cazi in plasa in sensul ca iti place doar pentru ca nu il poti avea, risti ca dupa aceea daca iese ceva sa te plictisesti f repede sau sa constati ca pur si simplu nu aveti nimic in comun. La femei in special apar astfel de situatii pentru ca sunt mai sensibile si secreta intesn hormonul atasari (nu este gluma!) si astfel este normal ca placutul sa evolueze intr-o forma mai complexa in momentul in care ai gasit pe cineva care te intelege sau cu care te intelegi foarte bine, numai ca trebuie sa te analizezi si sa vezi daca intr-adevar iti doresti mai mult decat o simpla relatie cu respectiva persoana, incearca sa descoperi si cateva defecte sau ticuri neplacute ale persoanei respective si vezi daca il mai placi la fel de mult dupa aia, daca dragostea persista poti incerca, daca incepe sa scada in intensitate e clar ca nu are rost sa te chinui si te scutesti si de neplaceri si situatii jenante. Happy hunting!winking