| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal ca din banii de alocatie a unui copil sa se plateasca factoruile mancarea si din astea in loc sa se dea la copil sa isi cumpere ce vrea el din banii aceia?!

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Voi va plangeti cu alocatie de 1 milion aproape.Dar eu ca aveam 200 de mii alocatia? si mie imi dadea 50 de mi si restul salut? daca ii primeam si pe aia.Hai odar la cusca, bani sa ii ia parinti sa cumpere de ale guri. laughing

| AliGab a răspuns:

Atata timp cat nu sunt posibilitati financiare mi se pare absolut normal sa se faca acest lucru. Ba chiar nu mi se pare normal sa lasi alocatia pe mana copilului, atata timp cat el si-ar lua prostii pe acei bani. In liceu, spre exemplu, mi s-a dat alocatia pe mana doar ca sa imi pot continua scoala, acei bani se duceau pe naveta.

| pufulescu a răspuns:

In Romania e ceva normal!
Nu te agita prea tare, ca asa vei face si tu cu alocatia copilului tau daca ramai sa traiesti pe meleaguri mioritice. O sa te obisnuiesti cu saracia si lipsurile si or sa "iti intre in sange".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca familia nu o duce bine cu bani evident ca ii vor cheltuii pentru facturi si restul. cat de idiot sa fie un parinte sa ii cumpere iphone 12 (sau alte chestii) copilului dar ei sa moara toti de foame

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da. eu una n-am primit vreodată alocația.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu nu meritai, nu de alta laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

ce rău ești laughing și tu dacă ai luat ce? ești mai bogat? ți-ai luat 2 mașini și 3 case laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. 3 masini si 2 case, teapa rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

șterge-te la bot Endo laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nein, eu nu salivez cand ma gandesc la ele ( ca altii ) pentru ca deja le am rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi-am primit niciodată alocaţia, mi se pare mult mai profitabil să le-o las părinţilor mei, din moment ce cheltuielile mele pe luna depăşesc cu foarte mult suma infimă de 80 de lei.