| PurityBecameBlasfemy a întrebat:

Voi aia rockerii: ce urati la manelisti? ati bate manelisti? daca da/nu de ce? ati avut probleme cu ei? sunteti rasisti?

6 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

Ascult mult old rock, progresiv, death metal, black metal, thrash, post-hardcore, şi alte genuri, ceea ce m-ar putea eticheta ca "satanistă". Nu, nu sunt satanistă. Nici nu am fost, şi nici nu voi fi vreodată. Însă sunt persoane ce mă caracterizează astfel din cauza genului de muzică pe care îl ascult. Nu sunt de acord, cred că e o mare nerozie, însă respect asta, fiecare om are dreptul la o părere. Cum şi maneliştii etichetează rockerii ca fiind satanişti, şi rockerii cred despre manelişti că sunt inculţi, colerici, agramaţi, ş.a.m.d. Totuşi, asta e părerea majorităţii. Sunt şi persoane ce nu pun o etichetă pentru un lucru pueril ca acesta. Eu sunt una dintre acele persoane. Nu urăsc maneliştii, nu am de ce. Nu mi-au făcut nimic, nici mie, nici familiei mele, atât timp cât drumurile noaste nu se intersectează, din partea mea e totul OK.
Nu sunt o persoană violentă, şi chiar dacă aş fi, nu aş bate o persoană doar pentru că ascultă un anume gen de muzică.
Nu, nu am avut niciodată probleme grave. Că poluează fonic, că sunt trezită câteodată la ora 6 dimineaţa de Guţă, astea nu sunt probleme de luat în seamă.
Rasistă, oarecum. Nu a nimic cu anumite rase, însă am o oroare pentru oamenii negri. Dar asta doar datorită unei probleme mai vechi. Am încercat să îngrop trecutul, ştiu că rasismul nu e tocmai cel mai civilizat sau frumos comportament, însă trece de puterile mele.
O zi frumoasă să ai!

| RoXxy a răspuns:

Nu sunt rockerista, dar ascult anumite piese.Sunt mai mult Rapperitalaughingsi nu sunt nici rasista dar pur si simplu nu pot sa aud manele.Aia nu ii muzica ba.Si nu, nu am avut probleme cu manelistii pentru ca nu ii bag in seama.Mai am niste amici ca sa zic asa care asculta manele si ma inteleg bine cu ei dar se pare ca i-am facut(fara sa vreau)sa le placa muzica straina pop dance raplaughingCe influenta amlaughingglumeamtongue Si revenind la subiect, nu nu as bate manelisti. Daca mie nu imi place acel"gen de muzica"nu inseamna ca trebuie' sa ma iau la bataie cu altiirolling on the floorDar de obicei fac misto de manelisti.asa putinbig grin

| adinaxD a răspuns:

1. pai gandeste-te ca asa cum urasti tu rockerii, asa uram noi manelistii.simplu : versurile melodiei, modul cum o canta, cine o canta, instrumentele,.etc.
2. Nu pentru ca eu cel putin nu ascult muzica lor deci nu am nici o treaba cu ei
3.tot ce ma deranjeaza la ei e muzica lor, dar nu am ce face laughing
4. sincer, putin big grin
tongue

| AG a răspuns:

Eu sunt pe sistemul: cat timp nu se leaga de mine de ce m-as lega eu de ei? Am avut probleme cu ei, si inca am, pentru ca se gasesc sa comenteze aiurea cand eu nu zic nimic. E sentimentul ala: te trezesti intr-o cearta unde nici nu trebuie sa fii. Dar de fiecare data i-am lasat sa vorbeasca pana s-au plictisit si gata. Nu imi pun mintea cu toti imbecilii. Cat despre rasism: doua lucruri urasc pe lume: tiganii si rasismullaughing

| HelterSkelter a răspuns:

De ce sa bati manelistii?
Nu e de ajuns ca si-au luat-o destul de la soarta?

| DiiDii_3743 a răspuns:

Manele=incultura, si nu am spus`o eu sau altul, cum am mai mentionat intr-un raspuns si eu si inca cineva. Ma poti caracteriza cum vrei, satanista, posedata, proasta, nebuna, pentru ca pur si simplu nu`mi pasa ce crezi tu sau altii despre mine, atat timp cat eu si prietenii mei stim adevaru`, stim ce facem, ce ascultam, cum suntem, si daca uram sau nu manelele, noi nu`i uram, doar ca ne dezgusta! happy