| DODDYLove a întrebat:

Voi ati visat vreodata ceva straniu? Ceva care iti punea multe intrebari?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Matusa mea m-a mancat intr-un vis. Oare chiar mananca oameni, sau ii era foame, si a intrat la mine in vis?

6 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu am prea inteles ce vrei tu sa spui prin straniu.
Explica mai bine ce vrei sa spui prin straniu. Si visul iti pune intrebari, sau ceea ce ai visat te face pe tine sa iti pui anumite intrebari?

| DODDYLove explică (pentru SupradozaDeViseXD):

Pai,de exemplu eu visez de vreo dua zile ca gasesc serpi foarte mari oriunde.Atarnati si de crengile copacilor.Ma intreb voi visati lucruri stranii?

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Am avut si eu vise de genul asta. Anul trecut, aproape saptamanal visam cate ceva care pana la urma se adeverea.
In urma unui experiment s-a dovedit ca visele pot fi si un fel de "viziuni din viitor", doar ca sansele ca visele sa fie viziuni din astea sunt foarte mici.
De anul trecut eu nu am mai avut nici un vis din ala, a fost decat atunci o perioada, dupa care au inceput sa fie din ce in ce mai rare pana cand au disparut.
Stai calm nu e nimic grav, poate ai vise de denul asta si din cauza stresului. Atunci cand suntem stresati avem vise ciudatewinking

| DODDYLove explică (pentru SupradozaDeViseXD):

Multumesc pentru raspuns.

| Fridăm a răspuns:

Să ştii că şi eu am avut un vis mai mult decât straniu, dar nici acum nu prea mi'l pot explica laughing

| ale1518 a răspuns:

Eu de exemplu am visat ca eram intr-o rochie de mireasa!
Si a doua zi a murit o ruda de-a mea!

Se spune ca atunci cand visezi serpi inseamna tradare dintr-un loc de unde te astepti mai putin, planurile tale nu se vor indeplini, iar evenimentele vor lua o intorsatura placuta.
2. Sarpe
Defaimare, inselaciune, ura, tradare.
- Avand un sarpe - fericire.
- Daca visezi ca calci pe un sarpe - prieteni credinciosi.
- Daca ai visat sarpe de casa - suferinta in dragoste, partenerul tau de viata iti este credincios.
- Serpi pe care doar ii vedem - tradare, situatie compromitatoare.
- Sarpe care doarme - asti absolvit de activitate.
- Sarpe care fuge - vreme tulbure, vijelie, vant mare.
- Sarpe in iarba- noroc in amor.
- Multi serpi agresivi - neplaceri, femei viclene te vor amgi.
- Sarpe mare - esti inselat.
- Sarpe mic - necazuri.