| Otto2014 a întrebat:

Voi aveti probleme cu auzul/vederea?
Eu am putin cu vederea
SI aproape 40-50 % cu auzul, dar nu-mi afecteaza viata.

12 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Da, sunt mioapă.
De auzit, aud bine.

| AirănMeidăn a răspuns:

nici cu auzul nici cu vederea
cel putin nu inca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu cred ca am.
Sper ca parintii tai stiu ca ai probleme cu auzul si vederea si fac ceva in legatura cu asta. Poate acum nu-ti afecteaza viata dar gandeste-te, cand vei fi batran, nu o sa mai auzi/vezi nimic. E bine sa te tratezi din timp.winking

| Otto2014 explică (pentru anonim_4396):

Stiu la auz, nu se poate rezolva, e ceva cronic, la vedere, nu stiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Otto2014):

Vorbeste cu parintii tai despre asta, trebuie sa faci un test de vedere ceva. Si nu te teme ca va trebui sa porti ochelari, au devenit un accesoriu foarte cool.

| Otto2014 explică (pentru anonim_4396):

O s=o fac si pe asta, cu ochiul drept am probleme putin mai mari

| anonim_4396 a răspuns (pentru Otto2014):

Asa sa faci. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cateva luni am avut probleme cu auzul din cauza unei explozii dar acum numai ma afecteaza cu nimic. cu vederea nu am avut niciodata probleme. sunt totusi curios cum naiba "40 50 % ", nu auzi cu o ureche sau ce?

| Otto2014 explică (pentru anonim_4396):

Defectiune de auz, aud prost cu ambele urechi.nu chiar asa prost, dar daca vb cineva de la mai mult de 5-6 m nu inteleg aproape nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Otto2014):

Naspa de tine. invata sa citesti pe buze laughing

| Otto2014 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat, nu pot, dar na

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca nu se poate corecta auzul? Du-te la un centru Audionova, sa nu se agraveze, macar iti stagneaza gravitatea sa nu evolueze. E un sfat spre binele tau. E bine totusi ca nu ti-a afectat viata pana acum. Sa speram ca nici in continuare. Bafta!