| Anablondyi a întrebat:

VOi ce ati scris pe albumele colegilor la termianrea clasei a 8`a? dau funda pentru citatele sau poeziile cele mai frumoase:*

Răspuns Câştigător
| babylove a răspuns:

De-as fi un fluture mic, m-as ascunde intr-un plic,iar cand plicul va fi rupt as iesi sa te sarut...

Ne despartim acum
Si e pacat
Ramane-n urma

Visul amintiri
Abia acum vedem
Cu-adevarat
Cata durere paste
DESPARTIREA

Cum doreste caprioara
Apa rece din izvor
Asa iti doresc eu tie
Mult succes in viitor!
Cu foarte mult drag...

Sper ca nu ne vom uita unii pe altii. in cei patru ani impreuna,plini de bucurii, tristeti, si note proaste.

Ce trista e caprioara
ce-i pierduta prin Bucegi
Dar mai trista este
despartirea de colegi

nu uita c-am fost colege
intr-o banca-am invatat
bucuria si tristetea
impreuna le-am uitat

cu multa simpatie
si fara inteles
pe drumul lung al vietii
eu iti urez succes...

La bine si la greu ei voi ati fost ca fratii mei.

Poate acum nu constientizam ca totul se va sfarsi.

Nu voi uita clipele petrecute cu voi.

Capul sus, mergem mai departe

Grea este iubire,
Grea e fericirea,
Dar mai grea ca toate :
Este despartirea.

Trista-i ziua fara soare
Noaptea fara cer senin
Dar mai trista mi se pare
Ziua cand ne despartim.

Cand va bate vantul peste m-tii Bucegi.
Sa-ti aduci aminte ca am fost colegi...

2 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Eu nu am scris cuvinte, doar pentru a fi scrise. Am facut o dedicatie personalizata pentru fiecare coleg in parte, in care am inclus ce a insemnat respectivul coleg pentru mine, cele mai placute momente petrecute impreuna, urari pentru viitor. Nu e mai bine sa scrii ceea ce simti, decat sa transcrii o poezie cliseica?

| comansorinutza a răspuns:

Oamenii se intalnesc si se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenta de a se cunoaste. Se despart dar nu se uita!
Odata de vei sta pe ginduri si te intrebi de ce traiesti? Un tainic glas iti va raspunde SA LUPTI,SA SPERI si SA IUBESTI! Cu drag trimit si eu aceste cuvinte mai departe
Iti doresc in calea vieti
Sa urci treptele IUBIRI
Si pe fiecare treapta
Sa infloreasca trandafiri.
Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.
Daca vrei sa faci fapte bune,atunci fa-le cind este nevoie,daca poti sa faci fericit pe cineva atunci nu sta pe ginduri,daca primesti ceva,da mai departe,daca poti sa construesti ceva,nu distruge,daca poti,fii hotarit(a) in ceea ce faci, daca devii celebru(a) ramii modest(a), cu drag...
Vreau să îți mulțumesc sincer pentru tot ce ai făcut pentru mine. Ești o persoană demnă de tot respectul meu, specială. Prezența ta mă face să mă simt optimistă și cuvintele tale aduc pacea în viața mea. Mulțumesc că ai fost alături de mine în situațiile grele și m-ai sprijinit ca un prieten adevărat!
Totdeauna capul sus si privirea dreapta
Niciodata nu poti sa stii ce te asteapta.
E greu sa dai sfaturi bune celor ce-au nevoie
Dar mai greu e sa-ti mentii viata propie la o linie.