| Nick555 a întrebat:

Voi ce credeti? Sa fii profesor e cariera buna?(doar curios laughing )

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o meserie buna daca o practici la straini dar acum in situatia actuala s-ar putea sa nu mai angajeze profesori.

| mona a răspuns:

Nu este o cariera asa buna

| corolav a răspuns:

Nu e prea grozav, la noi.
Muncă multă, destul de grea ( a nu se desconsidera afirmaţia: este foarte dificil a lucra cu copiii) iar remuneraţiile sînt, cel mai adesea, de mizerie.
Singurul lucru bun este că poţi avea satisfacţii morale deosebite.Asta şi în situaţia cînd eşti un dascăl foarte pri ceput.

| irina41099 a răspuns:

Trebuie sa-ti placa, daca nu. n-ai ce cauta. Cum zice profa mea de romana, trebuie sa ai o chemare.

| morningstar a răspuns:

ERA o cariera buna si respectata odata, pe vremuri. Acum nu esti respectat, elevul este protejat din plin dar nu si profesorul, salariul este mic cu toate gradele luate, este mult stres si multe alte dezavantaje. Ca prof universitar, intr-adevar, se merita, dar pana atunci e cale lunga, trebuie sa studiezi zi si noapte...

| SuneteDeChitara a răspuns:

Nu cred că e adevărată chestia cu " nu eşti respectat"...Adică trebuie să ştii cum să te faci respectat. Cel puţin, pe profa mea de geografie toţi elevii o iubesc. E tânără şi e foarte de treabă.
Dar trebuie să îţi placă să lucrezi cu copii.

| Purgatoriu a răspuns:

Castigi putin si nu esti respectat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castigi putin, dar ai multe satisfactii.In schimb, nu o sa fi respectat absolut deloc.

| user5493 a răspuns:

Prof universitar da

| FeraruAndreea a răspuns:

Nu e buna din 2 motive:

1)Nu castigi bine!(e aproape cel mai mic salariu)
2)Daca predai la clasa galagioasa? Iti strici neuronii ce naiba.

Funda?!

| StylesGeorgiii a răspuns:

Nu chiar e bine.
Pe de o parte e bine că caştigi experienţa, pe de o parte nu e bine entru ca nu eşti respectat şi nu se gaştigă bine :3