| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Voi ce folosiți mai mult Parfum sau Spray?

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Spray deodarant zilnic si parfum ocazional.

| oglindasultanului a răspuns:

Niciodata spray.

| laSoledad a răspuns:

Fiecare dupa posibiliati. Altii nu folosesc nimic, acolo-i buba.

| vmalex21 a răspuns (pentru laSoledad):

Bine spus.Pentru multi locuitori ai Romaniei apa si banalul sapun sunt un lux sau ceva cu care sunt certati. Ultima categorie are obiceiul sa se,, spreieze,, din plin ca sa acopere miresmele emanate in jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce faci. Spre exemplu nu te poti duce la un eveniment fara a te da cu parfum. Spray-ul il folosesti pentru a da un miros mai placut atunci cand transpiri (bine-nteles multi dau cu spray pentru ca nu se spala, dar eu obisnuiesc sa ma dau cu spray la zonele unde transpir des pentru a da un miros placut cu toate ca transpir). Cu parfum te dai seara, in club, cand iesi la agatat sau, cum am zis, la un eveniment formal / semi-formal. Te poti da si cu parfum sau spray cand vrei si unde vrei, eu doar ti-am spus niste "reguli" pentru a fi mai atragator.

| vmalex21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum ai ajuns la concluzia ca nu te poti duce la un eveniment fara a te da cu parfum? Eu spre exemplu nu ma dau de fel si am participat la sute de evenimente.Pur si simplu nu suport.La fel si cu iesirile seara, club, agatat, etc.Mai degraba nu te poti duce nespalat, nearanjat si cu haine sifonate.Cunosc pe cineva care isi da jumatate de sticla de parfum pe el si nu se uita nici dracu la el.De ce? Pe langa faptul ca are dintii din fata cariati mai e lipsit si de orice buna maniera si buna simt ca sa nu spun ca e nesuferit.Atractia asta nu sta numai intr-un parfum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parfum. Persistă mai mult. Dai un ban dar îl dai pe ceva de calitate.

| vmalex21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea parfumurilor vandute pe piata din Romania sunt niste imitatii ordinare.Un parfum adevarat incepe de la 80 de euro pana la cateva sute.De fapt pana! si denumirea de parfum e folosita aiurea ca majoritatea sunt de fapt apa de toaleta.

| Bruno92 a răspuns:

Parfum

| Bruno92 a răspuns:

Parfumwinking