| ka2 a întrebat:

Voi ce intelegeti prin raspuns votat "stupid"? Eu sunt sigur ca este vorba de raspunsul in sine, ci nu de persoana respectiva! Eu, de ex, cand votez un raspuns "stupid" ma refer la raspuns, cum ca ar fi paralel fata de intrebare!

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Atunci cand raspunsul e chiar exagerat de''stupid''(ireal)adica raspunsul e deplasat total de la intrebarea postata sau raspunsul nu corespunde cu intrebarea, mi se pare deranjant si atunci votez''stupid''

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Acelas lucru fac si eu.Atunci cand votez stupid, consider ca acel raspuns este stupid dar in nici un caz persoana care a dat acel raspunsbig grin

| JackieSue a răspuns:

Daca votezi un raspuns drept -STupid-...nu inseamna ca si persoana respectiva e stupida? Adica eu asa imi fac impresii...ca raspunuri stupide vin de la oameni stupizi.Acuma ca nu-ti convine tie un raspuns...nu inseamna ca si omu` ala are vreo vina.

| dulshe a răspuns:

Stupid? care nu ma ajuta la nimic

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Bineinteles ca este vorba de raspunsul in sine si nu de persoana. Desi de multe ori am vazut ca sunt taxati anumiti oameni indiferent cat de bune erau raspunsurile lor. Eu nu consider ca votul stupid este acordat pentru a pedepsi sau a te razbuna. Foarte rar acord acest vot. Odata l-am acordat din greseala... pentru ca m-am grabit si... si de la inteligent a sarit la stupid.
Incerc pe cat posibil sa acord cat mai putine stupide - trebuie sa fie ceva total pe langa sau foarte misogin... sau... stupid (prostesc) - cel putin asa sa mi se para mie - ca sa acord acest vot.
De obicei cand nu-mi place raspunsul dar recunosc ca poate fi adevarat ma abtin sa votez. Nu este un vot pe care sa-l dau cu usurinta.
Sper ca si mie sa mi se acorde aceiasi consideratie happy

| Mya a răspuns:

Cand dau un astfel de vot, votez raspunsul, nu persoana. Mi s-a intamplat sa votez si peroanele care de cele mai multe ori le-am dat "inteligent"... ori fiindca raspunsul era pe langa intrebare, ori din greseala(de 2-3x) cand am vrut sa-l validez si s-a bifat si cel de "stupid". big grin

| alexa a răspuns:

Da pai si eu gandesc la fel...nu aare nicio legatura cu persoana cum k ar fi ea stupida
poate ca nu a inteles bine intrebarea si raspunsul de asemenea nu a fost bun
eu votez stupid atunci cand chiar nu.si are rost raspunsul persoanei respective aqlo, dar de obicei dau nefolositor ca sa nu fiu asa reabig grin

| ellai a răspuns:

Daca o persona are un moment mai prost cand da un raspuns, ii poti da stupid.asta nu inseamna k o consideri si pe persoana respactiva la fel.eu la unele persoane le-am dat si raspund castigator, dar si stupid.nu conteaza persoana ci raspunsul.

| baba a răspuns:

Simt nevoia să apăs pe stupid în momentul în care răspunsul respectiv este deja conţinut în întrebare şi nu prea oferă informaţii noi. Pe scurt, atunci când nu pricep de ce a ţinut respectivul morţiş, să scoată ceva pe gură/tastatură.
Dar de cele mai multe ori nu apăs pe "stupid" nici atunci când sunt convinsă că am în faţa mea un răspuns stupid, considerând că nu sunt eu persoana demnă să cântărească vorbele unui altuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este o dilema.acum fost nevoit sa dau alte calificative decat stupid, pentru a nu ofensa persoana, chiar daca raspunsul era ...pe langa intrebare...