| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre faptul ca in textele hinduse s-a descris o tehnologie mai avansata decat cea pe care o intelege omul modern?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce tehnologie?

| kosumin a răspuns:

Nu stiu exact daca era neaparat mai avansata decat tehnologia din era noastra.
Cel mai probabil, noi nu putem intelege,, tehnologia" lor pentru ca aveau alta perspectiva asupra stiintei, total diferita de a noastra.
Ei vedeau altfel lucrurile.Vedeau si gandeau altceva cand se gandesc la tehnologie, stiinta etc.
E posibil ca tehnologia lor sa fi fost bazata pe altceva(alte formule, alte materiale etc.) si bineinteles, probabil alte scopuri.