| andreiagache4797 a întrebat:

Voi ce parere aveti, e ok sa faceti cat mai multe lucruri noi distractive? Adica ai putea avea o viata frumoasa si cu minim pe economie, te duci la fotbal, sala, la terasa si iei doar un suc, te mai duci la un meci din liga a 2-a, mai faci un abonament la meciuri, voi ce ziceti ar deveni monotonie asa? Tin sa precizez ca minimul pe economie intr-un oras mic si fara sa platesti chirie, ca asa in Cluj nu iti ajunge pentru nimic.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei lucruri noi, distractive, vino la Cluj.

| andreiagache4797 explică (pentru sadrian46):

Ce lucruri noi poti face la Cluj? si 2 ce parere aveti poti trai frumos pe termen lung cu bani putini? gen sa ai actvitti fotbal, sala, terase dar sa iei un suc, mai iesi cu un prieten, pe termen scurt eu zic ca da dar lung nu.

| sadrian46 a răspuns (pentru andreiagache4797):

327000 locuitori oficial. Cam 500000 neoficial în total. Ei nu vin și pleacă, ci sunt stabiliți în Cluj pe termen lung. De aceea numărul lor crește constant, nu scade. IT-ști cu bani mulți sunt 22000. Mai punem și alte categorii în total 44000. Împreună cu familie lor, 100000. Mai rămân restul, care nu trăiesc urât. ci frumos, cu toții. Așa că, poți să zici că nu, chibițând de la galerie.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Despre Clujul în care se trăiește frumos.
https://www.monitorulcj.ro/......or-la-cluj

| Apokales a răspuns:

Da, dar pentru o perioada scurta de timp, cativa ani. Ar fi doar o perioada a vietii, dupa trebuie sa vrei mai mult. De ce zic asta? Pentru ca te impinge dorinta de a avea mai mult, un serviciu mai bine platit, un telefon bun, o masina, familia ta. Poti spune ca nu iti trebuie toate astea, insa unele sunt necesare si cu salariul minim din Romania nu o sa iti permiti toate astea.

| andreiagache4797 explică (pentru Apokales):

Frumos,inteligent raspuns exact asa m-am gandit si eu si oricum dupa job nu prea mai ai chef de sala sau fotbal, cu minimul pe economie merge asa o perioada 1-2 ani sa fii ok, calatorii si alte chestii trebuie bani, altceva ce mai poti face cu bani multi?

| CleanHeart a răspuns:

Da, îmi place să trăiesc simplu dar vreau și să învăț lucruri noi și să călătoresc.