| GabbyGabriella64 a întrebat:

Voi ce raspuns ati da la intrebarea "cu ce te ocupi?"?
Ce credeti ca vrea sa afle persoana respectiva de la voi?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

In aceasta categorie pot intra atat hobby-urile cat si activitatea profesionala, dar nu e exclus nici sa vorbesc despre visele care intentionez sa le realizez, e o intrebare scurta, care poate duce la o discutie lunga happy

| sierra1 a răspuns:

"what you do for living meaning" - ce fără echivoc intreabă englezii! Adică tu din ce trăiești?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrea sa afle locul de munca sau activitatea de baza.
Adica poti fi student, brutar, IT-ist, frizer, profesor, bucatar, etc.
E o intrebare pentru adulti, nu am auzit-o in liceu, de exemplu. Nici pentru pensionari nu e potrivita laughing
Eu sunt mecanic auto/freelancer.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De asemenea, la intrebarea asta poti raspunde cu proiectul la care lucrezi. Poti fi in timpul unui curs, poti sa te pregatesti pentru o admitere serioasa (MApN, MAI, medicina), etc.
Nu e obligatoriu sa ai un job sau o afacere.
Poti fi un vlogger care calatoreste, poti fi scriitor, fotograf, sau alt tip de artist, care se descopera sau lucreaza ca freelancer, acolo unde e chemat, sau in functie de ce reuseste sa creeze/vanda.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă ai 20+, vrea să știe ce lucrezi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Vrea sa afle jobul sau ce studiezi (in caz de ești la studii încă). Practic te întreabă care ți-e ocupația/meseria.