| RAY a întrebat:

Voi credeti ca blestemele pot sa aiba relevanta in realitate?
eu de 4 luni de cand imi cumpar haine toate ma manca cred ca sunt blestemat,culmea ce a avut vechi nu ma manca e exact material ca cel nou, nu doar cu hainele si in multe chesti

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Spala-le! Inainte sa le porti.

| T0T a răspuns:

Nu exista blesteme ci ocultism. E puterea mintii. Un fel de manipulare prin telepatie. Probabil cineva care avea ceva cu tine, a platit un asemenea om, si au putere. Nu tine de vrajitorie.

| SkyPilot a răspuns:

Eu nu cred in blesteme. Poate exista ceva aflat intr-un procent minuscul in material la care esti alergic.

| RAY explică (pentru SkyPilot):

Polisteron 95% si bumbac 5% puloverele, treningul 100% polisteron, dar bolovanul de mine si cumpar tot de acolo greseala mea, dar numai stiu de unde sa cumpar am fost la mall toate aveau puf doar la zara nu dar numi placeau aiurea

| SkyPilot a răspuns (pentru RAY):

Asta scrie pe eticheta, dar mai pot exista procente de 0.00x% care constituie adevaratele secrete ale fabricantului.
Nu stii niciodata cu alergiile, pe mine ma apuca mancarimea daca ating o insecta sau o panza de paianjen.

| RAY explică (pentru SkyPilot):

Ai dreptate, mi-a zis ceva de licra, in fine am senzatia ca sunt blestemat poate doar ghinion nu stiu

| Mayar a răspuns:

Daca atata te cramponezi pe tema asta, deranjeaza-te si du hainele la dar la biserica. Si asa, daca ai vreun 'blestem', sigur scapi de el.

| Vvistula a răspuns:

Nu exista blesteme, sunt doar chestii inventate si actioneaza pe partea pshilogica umana aceste zvonuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Toate mancarimile vin de la haine. Iubita mea si-a cumparat foarte multe haine, din orice material, ea nu se uita, daca ii place cumpara.pana intr-o zi cand s-a trezit plina de bube.Am dat vina pe ficat, sistem imunitar etc etc.Am mers si la medic,am cheltuit si cu ala, i-a dat niste injectii si i-a spus sa evite ouale si preparatele din carne adica salam, carnati etc. Saraca nu a mai mancat oua si salam, murea de pofta, insa bubele tot ii ieseau.Pana cand am zis (si am urmarit cu ce se imbraca).Ei, era o scarba de sutien si un tricou care, cand le imbraca, ii ieseau bube.Le-am ascuns si apoi nu a mai avut probleme.A mancat si oua si de toate si se mira, vezi doamne m-am vindecat.NU,i-am zis, si i-am aratat acel sutien si tricou ascuns.Ea, nu si nu ca alea sunt frumoase si le mai imbraca.Imbraca-le,i-am zis, Imediat a dua zi, din nou bube.Asa ca am dezbracat-o fortat si le-am dat foc.De atunci nu mai are probleme, dar, la anumite imbracaminte chiar si chiloti, o mananca pielea.Cum vad asat, cum le dau foc.