| euforiaa a întrebat:

Voi credeti ca daca iti pui busuioc sub perna in seara aceasta veti visa sortitul? Vi s-a intamplat?

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E doar o superstitie

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu si nu.

Astea sunt doar superstitii, si eu nu cred ca o planta poate sa 'vada' viitorul si sa iti transmita asta prin vise.

| eliaclodia a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Ea se refera la puterea sugestiei colective. Adica daca nu crezi doar tu, ci si altii, se deschide inconstientul sa vezi ceva din tine?

| Demise a răspuns:

Eu zic că e doar o superstiţie deoarece nu mi s-a întâmplat.

| eliaclodia a răspuns:

Am incercat si eu in copilarie, o singura data. Atunci cand am reusit sa salvez busuiocul sa nu fie pus in supa. Nu am vazut pe nimeni in vis, sau nu imi amintesc. Poate ca nici nu eram hotarata, pe cine, pe cine, pe cine.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, nu cred, insa am visat ceva fain fain, pentru perioada respectiva, desi nu mi-am pus buruieni sub perna si nici nu m-am gandit la asa ceva, dar poate cum am citit despre... subconstientul a vrut sa se joace putin. Nu mai vorbesc cu el, nu imi mai place, deci nu era sortitul => visele au treaba cu trecutul, nu cu viitorul laughing

| Duucu a răspuns:

Eu mi-am visat cainele...

| euforiaa explică (pentru Duucu):

Interesant.laughing)

| slowswag a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Mi s-a intamplatlaughing Incearcahappy

| EternalVampire a răspuns:

Nu

| 000M1ha3la a răspuns:

Nu cred in superstitii happy

| Lauraelena01 a răspuns:

Sincer unii spun ca sunt superstitii, dar mie mi s-a intamplat sa il visez anul trecut pe prietenul meu si astazi tot impreuna suntem.

| eliaclodia a răspuns (pentru Lauraelena01):

Poti sa mai visezi, poate mai sunt si altii sortiti ghinionului. Glumesc. Torturii.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lauraelena01):

Coincidenta.