| Sp3ciaL0pS a întrebat:

Voi credeti ca un om ar putea omora un leu cu mainile goale eu cred ca da nu stiu de ce dar oameni sunt inteligenti in lupta chiar daca felinele sunt considerate cele mai puternice si bune la lupta tot omul cred si leu are 2 avantaje gheare si coltii si noi am putea folosi o arma este arma omului nuiasa? cum are leu gheare si dinti de ce sa nu avem si noi o arma dar sa revenim ce spuneti si ce ar putea sa fie mai bun omul cu mainile goale? scuze de gramatica

10 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Noi credem ca ar trebui sa te opresti sa pui intrebari.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă bagi într-o cușcă un leu cu un om, omul o suge la capitolele forță, agilitate, arme naturale, instinct, condiție fizică.
Oamenii sunt mușcați și fugăriți de maidanezi pe stradă, se sperie de ei doar dacă latră și tu crezi că ar putea să-i țină piept unui leu?

| Sp3ciaL0pS explică (pentru Wøodenpints):

Stiu ca omul ii este frica de aproape orice urmeaza sa ne fie frica de soarece daca nu ma insel fetelor le e frica deja

| Wøodenpints a răspuns (pentru Sp3ciaL0pS):

Șoareci, paianjeni, diferite insecte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca ai intindem niste capcane iaainte de batalie, arma asta se numeste inteligentawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săracu' limb român...

| Hevnoraak a răspuns:

Oameni cu inteligenţa lor au creat arme care să pună un leu la pământ dintr-o lovitură.
Un singur glonţ e sufucient să lovească leul, trauma enormă plus şocul hidrostatic îl omoară instantaneu sau cel puţin îl imobilizează până moare.

| SatanLovesYou a răspuns:

Incearca tu sa ucizi un leu cu mainile "goale".

| punkbuster9988 a răspuns:

Un om nu, dar un zeu sau un semi-zeu da(Heracle, Ares, Athena, Artemis).

| TeodorAm00 a răspuns:

Daca face sala de 10 ani da rolling on the floor))