| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in astre, horoscop, nebunii din astea?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu am crezut si nu voi crede chiar daca uneori mai zic ei ceva acolo de se potriveste

| MarianWLF a răspuns:

Nu prea dar cateodata la zodia mea scria lucruri care chiar tin de mine.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Deuteronom 18:10–14:

Să nu fie la tine nimeni care să-şi treacă pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care să aibă meşteşugul de ghicitor, de cititor în stele, de vestitor al viitorului, de vrăjitor, de descîntător, nimeni care să întrebe pe cei ce cheamă duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care să întrebe pe morţi. Căci oricine face aceste lucruri este o urîciune înaintea Domnului; şi din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul, Dumnezeul tău, pe aceste neamuri dinaintea ta. Tu să te ţii în totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tău. Căci neamurile acelea pe cari le vei izgoni, ascultă de cei ce citesc în stele şi de ghicitori; dar ţie, Domnul, Dumnezeul tău, nu-ţi îngăduie lucrul acesta. (Deuteronom 18:10-14)

De aceea, să n-ascultaţi pe proorocii voştri, pe ghicitorii voştri, pe visătorii voştri, pe cititorii voştri în stele, şi pe vrăjitorii voştri, cari vă zic:, Nu veţi fi supuşi împăratului Babilonului!" (Ieremia 27:9 )

Dar cît despre fricoşi, necredincioşi, scîrboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli, şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul, care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua. (Apocalipsa 21:8)

NU.

| ancaval a răspuns:

Nu...uneori ma uitam la horoscop sa vad daca ii adevarat ce scrie si pauza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Măi ceva ceva tot o fi. Așa în mare, adică la cei din zodia pești de exemplu se întâlnesc unele caracteristici comune(cu toate că știu un pește care e excepția de la „regulă")
Dar chestiile alea de pe o zi pe alta sunt prostii. Adică împarți oamenii în 12 categorii și spui că marți o categorie va câștiga bani, una se va îndrăgosti etc. Dacă era dupa horoscop(pe care îl citesc des, de distracție la sfârșitul zilei ca să văd dacă s-a adeverit) eram bogată și aveam doar zece pe linie și eram și sănătoasă tun.
Altă chestie distractivă e că horoscopul de la ProTV e diferit de cel de la Antena, cel de la revistele de fițe e diferit de cel din ziar și așa mai departe.
Cele mai bune horoscopuri sunt alea care spun că „s-ar putea să...sau să. ...sau să" pentru că tot se adeverește una sau dacă nu, nu-i nimic că doar a zis că s-ar putea doar.
De stele și alte lucruri nu știu ce să zic, dar dacă este vreo legătură, categoric nu s-a născut nimeni care să știe să le citească bine. laughing

| Xenya a răspuns:

Nu cred

| mady04 a răspuns:

Se presupune ca se citeste in stelelaughing si mi-a zis cineva ca este pacat sa crezi, dar hey..eu nu cred, dar la mine se potriveste mai mereu, ca sa vezilaughing. Si acum sa o luam logic se potriveste la 34567809876 din lumea asta ce zice acolo asa ca este cam o vrajeala asta...parerea mea