| GabrielaS13 a întrebat:

Voi credeti in chestia asta cu zodiile?
Adica cu (,) compatibilatatea, bani, sanatate?
Mai mult la faza cu (,) compatibilitate pentru ca un coleg din clasa vrea sa afle daca se potriveste cu o fata. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt doar superstiţii şi atât.
Personal nu cred în zodii, am crezut, dar numai cred, numai Dumnezeu îmi ştie cum îmi va fi viaţa.
Te pup!

5 răspunsuri:
| AstroAlex59 a răspuns:

Fiecare persoana cand se naste planetele sunt plasate in anumite puncte si unghiuri. Exista o terorie conforma careia totul in Univers este energie implicit omul si planetele. Astfel amul este influentat de pozitionarea planetelor cand s-a nascut acesta. Parintele psihologiei moderne Carl Gustav Jung are o terie pe care se bazeaza, cum ca omul este un microcosmos o oglindire a macrocosmosului, prin urmare energiile din Univers se regesesc si in noi. In anumite momente ale vietii exista predispozitii spre anumite chestii, cum ar fi de exemplu Luna in conjunctie cu Chiron este o predispozitie la vindecare, dar cea alternatica, in acea parioda tehnicile alternative de vindecare dau rezultate mult mai bune. La fel este si cu persoanele daca acestea au anumite elemente armonice atunci relatia dintre ele poate functiona daca si persoanele respective doresc acest lucru. Poti fi compatibil astrologic cu o persoana dar daca ea nu te place nu ai ce sa faci. Daca doresti mai multe delatii iti recomand sa cauti lucrari ale lui Carl Gustav Jung despre astrologie. Acum este problema ta daca accepti o noua prespectiva asupra vietii, nimeni nu este obligat sa creada in aceleasi lucruri ca celelalt fiecare are opinii personale, precum si „ingerinfrant" care nu crede in astrologie. Fiecare e liber sa creada in ce doreste dar mai intai sa cerceteze lucrurile in care alege sa nu creada. Daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie.winking

| GabrielaS13 explică (pentru AstroAlex59):

Scuze ca nu am putut sa iti dau tie funda. sad

| AstroAlex59 a răspuns (pentru GabrielaS13):

Nu este nimic nu ma intereseaza fundele, ma intereseaza ca oamneii sa inteleaga aceste stiinte oculte pe care multi nu au capacitatea de a le intelegewinking

| GabrielaS13 explică (pentru AstroAlex59):

Scz ca am raspuns asa tarziu dar am avut probleme cu calculatorul.Problema e ca am intrat pe mai multe pagini si acolo erau informatii diferite. De exemplu Pesti-Varsator pe o pagina scria ca relatie e acceptabila pe alta scria ca e foarte buna pe alta pagina scria ca nu se potrivesc.
Nu stii o pagina care sa fie adevarat?

| AstroAlex59 a răspuns (pentru GabrielaS13):

Clar vei gasi informatii diverse deoarece fiecare opereaza pe anumite mentalitati. Singurul mod in care poti afla un raspuns la obicet e sa apelezi la un specialist care va avea un rezultat personalizat valabil doar pentru persoana ta.
http://mihneafiran.ro/ este un site minunat despre astrologie iar la categoria forum poti dicuta cu oamnei experimentati in astrolgie.