| NewChangeSociety a întrebat:

Voi cum procedați daca vedeți un om căzut pe strada de la căldură? Îl fotografiați în toate ipostazele sau îi dați o cana cu apa? Dar răspundeți sincer. Majoritatea fac pe bunii samariteani dar când este vorba să se întâmple. atunci vedem omul cu cealaltă fata!

Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

E bine bro să ajuți dar unii sunt psihopați,ii ajuți și ei de fapt din cauza problemelor psihice au impresia că vor să îi persecuți,sa ii faci de bani, eu am dat de oameni de genul acesta,trebuie sa fii atent pe cine ajuți,sa ai fler, altfel te poți trezi ca îți dă cu ceva in cap. Pe unul l-am ajutat într-un magazin SH sa ii spun că hainele alea nu sunt de bărbați că cele de pe rândul celălalt sunt de bărbați și a început să mă amenințe cu interlopii, ca el e mare smecher, umbla cu bătăuși mereu, că de ce toți se baga in seama cu el și draci laci!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chem salvarea daca cineva e cazut pe strada.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Daca as fi eu cazut pe strada ai chema salvarea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

N-am vazut asa ceva, dar cand vad oameni cazuti pe strada, ma uit prima oara la imbracaminte si mutra, sa nu fie vreun "drojdier" care asa arata/pateste tot timpul. De aia nu ma apropii, nu merita sa-mi pierd timpul. Ultima data cand am ridicat unul d'ala (din mijlocul strazii), m-a si murdarit, prostul.
Revenind: daca nu e betiv notoriu, incep sa vorbesc cu el, si sun la 112; sunt familiarizat si cu apelurile astea.

| J0B0MAT a răspuns:

Niciodată, absolut niciodată nu fotografiez oameni fără acordul lor.
Poate doar dacă cineva mă amenință, jignește, filmează, mă apuc să îl fotografiez/ filmez.
Dacă cineva are nevoie de apă, îi dau.Am mai făcut-o și o voi mai face.

| VoidEternal a răspuns:

Cine dracu' pozează oamenii căzuți pe strada? Ce plăcere bolnavă poate să fie aia să te uiți ulterior la genul asta de poze? Nu cred că tu cunoști pe cineva care ar face poze din astea.

Poate voiai să întrebi dacă ignori sau dai apa.

Apropo, tonul întrebărilor tale este extrem de obositor. New change in society înseamnă să te plângi de orice rahat?

| Lupică27 a răspuns:

Iar subiect de discutie despre caldura? credeam ca a inteles toata lumea ca vara e cald.

| 1onur a răspuns:

Doamne Dumnezeule cum să-i fac poza când el zace jos? Trebuie sa fiu psihopat sa fac așa ceva că tot omul ajuți in ridic de jos iei o sticlă de apă ceva de mâncare imediată că nu-i pe jos de bine sigur na băut apă na mâncat nimic și sun imediat la salvare sa vin să-l ajute îi las ceva și mi-am văzut de drumul meu.