| anabelisa a întrebat:

Voi cum stati cu orgoliul?
N-ati avut niciodata sentimente negative dupa ce v-ati calcat pe orgoliu?
Credeti ca este bine sa fi orgolios?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O persoana orgolioasa este o persoana increzatoare, mandra, puternica, bine infipta cu picioarele pe pamant dar este si o persoana foarte incapatanata care nu accepta alte pareri decat pe ale sale.Tocmai de aceea de multe ori persoanele orgolioase intra in conflicte mult mai repede si mai des.
Te pup!

| anabelisa explică (pentru anonim_4396):

Aici iti dau dreptate! M-am regasit in descrierea ta.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E bine sa fi orgolios dar in limitele normale

| Holocaust a răspuns:

Am un orgoliu mare, cat sa-mi ajunga toata viata.
E normal sa te simti naspa uneori, ca nu poti sa faci nici macar un compromis amarat din cauza lui.Dar cu timpul te obisnuiesti...
E bine sa fii orgolios, dar stii cum se spune..."Ce-i prea mult, strica."

| Carmen a răspuns:

In anumite situatii este bine sa fii un pic orgolios, dar subliniez: UN PIC!

| Wøodenpints a răspuns:

N-am cum să am sentimente negative pentru că nu mi-am călcat niciodată pe orgoliu.
Ţin mult la orgoliul meu.

| Delicacy a răspuns:

Orgoliul este rădăcina tuturor relelor, dar în anumite momente este bine să-l foloseşti pentru că te ajută să-ţi păstrezi stima de sine.Toate sentimentele au rostul lor, fie că sunt negative sau pozitive.Trebuie doar să existe o limită.Ce e folosit în exces, poate fi dăunător.

| wforweirdo a răspuns:

Sunt o persoană foarte orgolioasă,s-a întâmplat de câteva ori să-mi calc pe orgoliu,dar pentru foarte puţine persoane. Dacă mă gândesc acum,a fost cam degeaba.
Şi da,cred că e okei să fii orgolios, dar nu e prea okei să exagerezi cu asta. Dar nu+mi pasă, eu nu mă schimb. Şi oricum, încă o dată nu ştiu dacă o să-mi calc pe orgoliu pentru cineva, nu se merită.