| morfeo a întrebat:

Voi cum va calmati/linistiti?

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Bag o tura cu tzoacla la padure.

| RAY a răspuns:

In ro non stop ai fii suparat, iau totul in gluma sau cu indiferenta, in ro daca nu razi inebunesti, nu ai de ales

| SilentRain a răspuns:

Ascult muzica, manc înghețata, ma plimb

| gemeni6226 a răspuns:

Acasa prin muzica de meditatie, la servici adincindu-ma in munca sau povestind 5-10 minute cu un coleg sau o colega.Cand problema e mai grava dar asta din fericire e foarte rar, seara beau un pahar de vin si ascult muzica care simt eu ca imi face bine. Daca as avea partener dar nu am, as face dragoste.Si dragostea calmeaza si inca cum!

| Jus7t a răspuns:

Respirație profundă. Mă calmează și mă face mai răbdător, poți să te interesezi de pe google că sunt destule informații și să o practici cum ți se potrivește ție.
Dar să nu faci asta la volan ori în piscină, în unele cazuri sunt oameni care s-au calmat de tot.
Poți să amețești iar în unele cazuri să leșini - dar depinde de tipul de respirație pe care îl alegi.
Interesează-te și de alte riscuri.

| Redhead6 a răspuns:

Eu ma calmez cand ascult colinde, ma uit la filme de craciun sau seriale/ animeuri sau daca ma joc sau ma plimb intr-o zi frumoasa sau daca fac o baie cu spuma.