| Mindfulness a întrebat:

Voi daca ați avea agorafobie și nu ați scăpa de ea după 5-7 ani v-ați sinucide? Mai are rost sa trăiești daca nu scapi de anxietatea asta înfricoșătoare? Cred că știti ce e agorafobia,o anxietate teribil de înspăimântătoare,nu poți ieși nici din casă afară! Eu pot da nu mai cu xanax! Dar dacă nu am bani,rămân fără bani nici macar xanax nu mai ajuta! Se manifestă fizic ceva de speriat!
Da eu nu înțeleg de ce daca e ceva de bătaie nu mi frica dar sa ies afară ca orice om mă termina? M-am bătut cu un fost interlop și nu mi-a fost frica,dar daca ies afară mă face praf! Sunt in stare sa mă bat și cu mai mulți daca mă enervez rău,dar daca ies afară și vad oameni pe strada mă face praf! Dar dacă cineva mă enervează rău de tot nu mai simt anxietatea aia mare! De ce naiba? Daca sunt așa de speriat de bombe pe strada de ce nu sunt și când vine vorba de bătaie? O fi că am rămas cu acel orgoliul de când eram mic și eram bătăuș? Că acum cu agorafobie par un papă lapte,unii cred că așa ma consideră din cauza atacurilor de panica ce le fac pe strada dar nu știu ce ii așteaptă daca mă enervează! E o situație ce nu mi-o pot explica! Ar trebui să fiu speriat și de bătaie daca am agorafobie și anxietate generalizata dar la mine nu e așa!
Eu oricum urăsc violenta! Sunt un tip mega civilizat! Dar nu stau indiferent daca cineva se ia aiurea de mine!
Și de ce am devenit așa de cuminte,sensibil,liniștit când eu cand eram mic ii bateam pe toți? Adica în școală generală eram așa că vedeam violenta in familie și o aplicam și eu colegilor și unora din zona! De ce am devenit așa de cuminte, și să plâng în anumite circumstanțe când eu eram dracu întruchipat? Ce e cu schimbarea asta? Sincer mai bine eram ca înainte decât să fiu cuminte și să nu pot sa ies din casa când vreau! Parca regret că nu mai sunt ca înainte! Ce e ciudat e că unele fete din clasa mă plăceau deși eram foarte agresiv. Transformarea asta de la un copil teribil s-a întâmplat.de când am început să învăț bine, adică de la 13-14 ani când începusem să fiu printre cei mai buni la învățătură din clasa am inceput sa simt o frica nejustificată,deja aveam început de anxietate și depresie,dar când eram praf la învățătură nu aveam probleme de genul eram doar violent!
De ce am devenit așa? Ce trebuie sa fac sa fiu ca înainte? Și nu mai suport nici cocalarii,vagabonzii,golanii,maneliștii cei care nu sunt civilizați și eu exact cu genul asta de oameni am umblat când nu aveam anxietate serioasa! Am devenit prea civilizat, prea cuminte așa brusc fara sa primesc vreo educație! Ce e drept prietenii mi-au făcut mult rău și nu mai suport acelaș tipar de oameni fără educație! Dar văd că majoritatea țiganilor și românilor sunt needucați și se droghează! Nu îmi pot găsi locul in lumea asta de drogați, peste tot dau de ei!