| BomboDinCongo a întrebat:

Voi iubiți țiganii? Îi divinizați,îi adorați,îi idolatrizați?
Am observat pe diferite siteuri că românii țin cu țiganii, de fiecare dată când cineva spune ceva rău de niște țigani care au furat ceva,de exemplu, românii le iau apărarea, că cică sunt amărâți, discriminați.
Cel mai mult mă enervează ăia care zic că "țiganii e și ei oameni, are și ei suflet, organe, exact ca și noi".
Nu întâmplător Hitler, Antonescu au vrut să scape de ei.
Mie unul nu-mi place cum a ajuns România.Nu-mi place că țiganii își spun rromi.
Țiganii mereu se dau loviți, și din câte se pare ei conduc țara.Sunt mii de palate țigănești imense,sunt mulți țigani cu Ferrari, Bentley, dar care nu au plătit în viața lor un leu la stat.
Iar dacă cineva încearcă să-i tragă la răspundere, imediat se dau loviți și invocă discriminarea.
Ca țigan, poți să și omori pe cineva, pentru că scapi ușor, e de ajuns să te plângi la CEDO că ești discriminat, că de fapt ești doar o victimă a discriminării.Și ești achitat.
Ieri, la "ASTA-I România", nu știu ce țigan, parcă Guță, era la volanul unui Bentley decapotabil nou nouț și întrebat fiind cât a dat pe el, a spus 14.000 euro.Păi ne cred proști țiganii? Cu 14000 euro nu-ți iei nici un amărât de Ford Focus.

Răspuns Câştigător
| Ozdogan a răspuns:

Buna.Eu nu suport deloc tiganii.Dar hai sa nu le zicem asa, le spunem romi e mai civilizat.Da ei sunt tot oameni, dar care nu merita mai nimic de la viata!
Cum ai spus si tu se dau "loviti" si invoca discriminarea ca sa space basma curata!
Am vazut si eu tot la Asta-i Romania o emisiune asemanatoare.Toti romii se plang ca n`au bani ca n`au ce pune pe masa da` au tot felul` de masini si cate 2 palate intr-o curte! Desi au acele case imense, in spatele acestora au o alta mult mai mica in care stau. Cele mari sunt doar de fatada, sa se dea mari ca au ei nu stiu ce vile si palate, avere mare! Sau isi fac ditamai casoaiele si stau toti intr-o camera!
Sunt prefacuti si hoti.Mereu zic ca aceste case le-au facut muncind in strainatate.Mai bine zic ca au furat bani multi ca sa`si faca casele alea si sa`si ia Ferrary.
Eu nu i-am suportat niciodata.Nu ca sunt invidioasa pe averile lor da` pur si simplu nu`i inghit! Nu`mi place inselatoria, prefacatoria, minciuna si mai ales mandria aia a lor!
Acum despre manelisti:la fel:niste mandrii cu teancuri de bani care se cred mari si tari asa cum canta si in melodiile lor ca sunt barosani de barosani, sefii lumii si mai stiu eu ce.Ei cred ca daca au bani, palate, proprietati si masini scumpe au totul! Da` nu e asa!
Imi dai si mie fundita?puppy dog eyes Chiar am vorbit foarte serios!

| ethel a răspuns (pentru Ozdogan):

Și, invocând discriminarea, cuvânt învățat de ei în democrația noastră originală, foarte mulți necunoscând semnificația acestui cuvânt, știind doar că invocându-l, îl au în favoarea lor, au câștig de cauză în orice situație.

5 răspunsuri:
| sweettkarina97 a răspuns:

Ce ai cu ei? stiu ca ei ne fac tara de ras dar nu toti sunt asa. unii sunt chiar de treaba insa altii nu.

| Rockart a răspuns (pentru sweettkarina97):

Fii serioasă, ţiganul tot ţigan rămâne indiferent cât de educat e. La un moment dat tot îşi arată adevărata faţă.

| sweettkarina97 a răspuns (pentru Rockart):

Si daca ai iubi o persoana care este tigan dar nu ai stii. ai iubio foarte mult si cand vei afla o vei parasi doar pentru ca este tigan sau tiganca. am folosit ambele variante pentru ca nu stiu daca esti fata sau baiat

| sweettkarina97 a răspuns (pentru sweettkarina97):

Ce este cu felul meu de a gandi?