| anonim_4396 a întrebat:

Voi priviti mai mult in trecut sau spre viitor? De ce? Va ganditi mai mult la amintiri, la ceea ce a fost si a trecut, sau la viitor, la ceea ce va fi? Va pare rau pentru vremurile bune care au trecut? Pentru ceea ce a fost si nu ati reusit sa reparati, v-ati fi dorit sa mai traiti odata acele vremuri frumoase, sau punctul (timpul) de unde a inceput o cearta, un necaz, si ati vrea sa-l reparati? Ce ati face? Trecutul e trecut si nu se mai poate modifica, repara, in schimb viitorul il putem modifica, repara. Sa reparam greselile din trecut.

7 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer mai mereu am momente in care privesc mai mult spre trecut.Sunt momente frumoase pe care as vrea sa le mai repet dar stiu ca nu se mai poate.Imi este dor de persoanele dragi care le-am pierdut si as da orice pentru un minut din trecut sa le mai pot vedea si sa le pot vorbi. Daca as trai din nou in trecut as incerca sa repar multe lucruri care mi-a ingreunat viata.Nu as mai fi la fel de orgolioasa, as aprecia mai mult timpul cu persoanele dragi si nu m-as mai lasa influentata de cei din jurul meu.
Sper ca toate aceste lectii imi vor fi de folos in viitorhappy

| Gdeni a răspuns:

Nu inteleg ce ai vrut u sa intrebi dar...
da privesc si in trecut si ma gandesc ca unlele lucruri sau oameni puteam sa le evit. spre viitor..nuj unde sa ma uit. sper sa fie bine. dar as dori sa pot modifica tot trecutul meu, ma rod aproape in fiecare zi unele lucrui, dar daca ma gandesc mai bine CE NU TE OMOARA TE INTARESTE! parca asa era vb aia.

| anonim_4396 explică (pentru Gdeni):

Da asa e vorba aceeawinking

| zurick a răspuns:

M-am săturat să privesc,domnule,în trecut.M-am săturat să mă vait, să-mi pierd timpul cu ceea ce a fost.Da, puteam proceda și mai bine, dar asta este decât să plâng trecutul mai bine repar viitorul, decât să sper lupt.

| DraudeS a răspuns:

Mai bine privim spre trecut, e mult mai CURAT omeneste, social, vorbind. Este mult mai interesant si nu numai. Viitorul se poate schimba de pe o secunda pe alta, trebuie lasat sa curga de la sine, nimeni nu-l poate anticipa. Cat despre greselile din trecut, toti avem greseli la palmares si toti dorim sa ne intoarcem sa le reparam, dar suntem si constienti ca acest lucru este imposibil. Sa fim multumiti ca am ajuns intregi pana aici. Omul din greseli invata!

Sanatate!

| blondyna9o a răspuns:

Trecutul e clar ca nu il putem schimba, insa viitorul da... Dar, nu stii niciodata ce se poate intampla. Eu imi doresc sa pot vedea in viitor ca sa pot schimba ceva rau happy Ma gandesc si la trecut, si la ce puteam face pentru a repara greselile care le-am facut, dar asta e. Live your life happy

| gmari25 a răspuns:

Eu privesc in viitor dar imi pare rau pentru greselili din trecut