| PisicaAristocrata a întrebat:

Voi simtiti ca intr-adevar traiti intr-o tara democratica?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ar trebui inventat un alt regim politic, specific Romaniei, cu urmatoarele caracteristici: libertate, vagabonteala, carte la maxim, vedete la toate colturile, hotie si inselatorie...si prea, prea multa libertate.

| grigorutz a răspuns:

Da. tu nu simti?

Răspuns utilizator avertizat
April
| April a răspuns:

Sigur ca da! In fiecare zi observ cat de importanta este libertatea de exprimare vazand cum se injura intre ei diferiti indivizi carora le sare tandara din nimic sau cat de agramate sunt rasfatatele noastre "vedete"!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Eu simt ca ma "sufoc" cand ma aflu in acea tara democratica.adica Romaniawinking

| elamit a răspuns:

Da traim intr-o tara de mizerie asta a ajuns Romania

| Razvan a răspuns:

Cand aud de tara democratica nu pot sa nu ma gandesc la ce ar fi scris Caragiale daca mai traia?thinking Curat constitutional!big grin

| sabrinutza_6804 a răspuns:

Da