| marry_7650 a întrebat:

Voi sunteti superstitiosi? eu da si uneori prea tare, as vrea sa scap de asta, cum sa fac? orisice sfat poate ma va ajuta, multumesc.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacă eşti credincioasă atunci pune-ţi în cap că superstiţiile sunt împotriva religiei.
Dacă nu, pur şi simplu înfruntă-le: Foloseşte numărul 13 des, întoarce-te din drum, mergi pe sub scări, etc etc şi să vezi că nu se întâmplă nimic. E simpluhappy
Btw, nu sunt deloc superstiţioshappy

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu esti singura. Americanii de exemplu au exclus cifra 13 din viata publica (numere de apartamente, de masini etc).
Dar dupa mine este o prostie, poti sa verifici ca asa e. Numai ca daca ajungi sa crezi cu tarie in ceva s-ar putea sa se intample.
Ai grija ce iti doresti!hee hee

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu sunt. La mine se întâmplă ceva pentru că se întâmplă sau pentru că dacă analizezi faptele petrecute până atunci duc la ceea ce se întâmplă. Am văzut persoane superstiţioase care se băgau singure în necazuri pentru că credeau că - de exemplu - dacă văd un preot o să le meargă prost. Încearcă să nu mai bagi în seamă superstiţiile care ţi se spun sau le auzi şi caută logica întâmplărilor sau spune pur şi simplu "Se întâmplă!" şi mergi mai departe.

mira
| mira a răspuns:

Fa apel la ratiune, la logica.Studiaza-ti propriul caz.Noteaza intr-un jurnal semnul rau care ti s-a aratat si seara consemneaza rezultatele activitatii de peste zi. Vei constata ca ti-a mers bine in ciuda semnelor de dimineata.La fel, poti intalni un semn norocos si sa nu-ti mearga afacerea.Suprestitiile au farmec atunci cand fac parte intr-o proportie discreta dintr-o suita de alintari feminine. Daca-s prea multe devin suparatoare si pentru cei din jur.Mai aminteste-ti din cand in cand ca traiesti in sec. 21 si te folosesti de net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu eram superstitioasa inainte.Credeam ca martea si sambata sunt cele 3 ceasuri rele. Dar in ultima vreme de cand am renuntat sa mai cred prostii din astea totul a revenit la normal iar zilele astea de sambata si marti sunt zile normale nu ma mai tem ca se intampla vreo ceva, am trecut peste faze din astea.Superstitiile sunt niste prostii nu mai cred in ele