| RAY a întrebat:

Voi vreti intelectualitate sau circ si scandal, sincer? Daca vreti ceva intelectual de ce circul, scandalul sunt atat de populare?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa recunosc, imi place si circul/scandalul atunci cand ma plictisesc, stau pe margine si ma amuz, fara circ nu functionam ca oameni, prea multa intelectualitate duce la necesitatea de circ.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca se zice ca "intelectualii tac" si vorbesc cand este cazul. La circ... vorbeste toata lumea si atrag alte persoane de acel gen. Altfel spus, cum altfel sa ii atragi daca ceilalti nu vorbesc?

Asta este singura cale. Din pacate sad

| Mosotti a răspuns:

Pai nu exista "daca vreti ceva intelectual atunci de ce.", ca e contradictie, cine vrea ceva intelectual nu prea are treaba cu circul si scandalul.

Sunt atat de populare pentru ca majoritatea asta vor, asta le place, iar chestiile intelectuale ii plictisesc.

| PainTech a răspuns:

In momentul acesta nu vreau nici circ, nici intelectuali. Vreau liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar vreau intelectualitate, de ce as vrea circ si scandal? Si ca sa-ti raspund si la a doua intrebare, oamenii vor scandal, circ pentru ca le place barfa, le place sa aiba subiecte de nimic de discutat.Prea putini vor sa discute despre ceva interesant, serios!

| Adrian5575 a răspuns:

Pentru ca asta se promoveaza peste tot. Plus ca in ziua de azi, toata lumea este frustrata, stresata si deprimata, nu mai avem rabdare nici macar cu copii nostri, sa le dam o educatie cat de cat ok. Cine mai citeste si scrie in ziua de azi? Toata lumea e pe Facebook si da like-uri si ne credem intelectuali.

| Mosotti a răspuns (pentru Adrian5575):

Se promoveaza insa nu s-ar prinde de cine chiar vrea chestii intelectuale, simte de la sine ca nu-l atrage, nu ii place circul, nu-l amuza, il plictiseste.
Ce se promoveaza se pupa cu felul lor natural de a fi, de aia se prinde de ei.

Daca mie nu-mi plac dulciurile degeaba promovezi tu nu stiu ce prajitura sau ciocolata sau dulciurile in sine, daca imi plac, ooo, abia astept o ocazie de promovare si se lipeste imediat.

Circul intelectual, e cel mai atrăgător. Și cel mai rar.