| Mădă0611 a întrebat:

Voi ziceti "la multi ani" cand vedeti notificare pe fb ca e ziua cuiva?
Va suparati daca nu va zice toata lumea?

35 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Spun doar la cunoscuti. Nu, nu ma supar daca nu-mi zice toata lumea. Nu toti stau pe Facebook, nu toti obisnuiesc sa spuna la multi ani aici si nu toti ma plac. Cand cineva isi rezerva cateva zeci de secunde pentru a-mi ura ceva, nu pot decat sa-l apreciez.

| Mădă0611 explică (pentru AFR81):

Daca cineva e pe fb, dar nu iti spune, intelegi ca nu te place (ca persoana)?

| AFR81 a răspuns (pentru Mădă0611):

Bineinteles ca nu. Nu stau sa urmaresc cine e online pe Facebook si nu-mi zice mie la multi ani. Nu ma refeream la asta.

| Mădă0611 explică (pentru AFR81):

Pai nu trebuie sa urmaresti, ci sa dai refresh paginii, si vezi daca x sau y e online.
Nu imi place sa ma bag in seama cu urari si vad apoi "multumesc tuturor care si-au rupt cateva secunde din timpul lor pentru a-mi ura la multi ani", ma simt naspa. De asta intrebam. Celor cu care vorbesc des le spun, si fara notificare.

| Narcis2007 a răspuns:

Am o scuratura de copy/paste pe mouse, selectez de acolo un "la multi ani" si ii dau paste laughing
Eu chiar mi-am scos ziua de nastere de pe fb ca sa nu imi trimita lumea mesaje :p

| Mădă0611 explică (pentru Narcis2007):

Eu am setat-o sa se vada public, pentru ca ma contrazic cu unii pe diferite pagini si fiind persoana simtita si decenta, ma iau aia cu texte gen "du-te uita-te la desene", normal ca apoi le dau clasa.

| Mădă0611 explică (pentru Narcis2007):

Ia uite. Era un video cu o secventa din "lupul de pe Wall Street". http://i.imgur.com/yY7uYDE.jpg

| Narcis2007 a răspuns (pentru Mădă0611):

"ti-ai baut lapticul?" laughing

priveste partea buna: pari mai tanara decat esti

... dapai nici pe mine nu m-a impresionat filmul, cam overrated

| Mădă0611 explică (pentru Narcis2007):

Iea, urat film!
Nu ma deranjeaza ca par mica, imi place chiar. big grin

| Musique a răspuns:

Eu nu scriu nimănui pe perete, iar ei nu-mi pot ura decât printr-un mesaj privat.

| RAY a răspuns:

Eu personal am o lista de doar 5 persoane atat si desigur ca le spun, ca daca nu le respectam nu erau acolo in lista mea, sincer ma supar daca numi spune cineva drag, repet mereu mi-au spus personaele alea, numi spun nu ma crisez dar nici nu uit asta, tu?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Spun. Dar uneori incerc sa o fac diferit la persoanele mai apropiate. Imi place sa fiu mai... original laughing
Si nu ma supar, doar ziua trece...

| R0R0 a răspuns:

In general, urez "la multi ani " doar persoanelor importante (adica prieteni, rude).Nu ma supar daca nu primesc urari pe fb. Cele mai multe sunt fata in fata.

| Florentina9210 a răspuns:

Doar la cele pe care le cunosc personal sau la cele cu care ma inteleg bine. In rest, nu!
Nu, neaparat, daca imi zice iubitul si familia, e tot ce conteaza pentru mine! Nu ma complic daca nu imi spune un strain.

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu spun doar persoanelor pe care le cunosc personal sau cu care am vorbit.

Nu ma supar, poate ma supar daca nu imi zice vreo persoana apropiata. Dar in rest mi-ar fi imposibil sa tin seama cine mi-a urat "la multi ani" si cine nu.

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu ai pus si " daca nu aveti fb", HA. Dar totusi, presupun ca trebuie sa fii destul de patetic sa te oftici ca nu toti de pupa in fund de ziua ta.

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

Mai duuu-teee thuu, fathaaa, tuuuuh. Fb-ul e foarte folositor daca stii sa-l folosesti, normal. Sau esti hipster?
Despre fb era vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, spre exemplu, spun. Nu am foarte multe persoane cu care sa nu ma cunosc personal in lista de prieteni, asa ca spun la majoritatea. Le spun si celor cu care am legat doar 2-3 vorbe... din politete. Daca nu imi spune cineva apropiat mie poate ma supar, depinde de starea mea din ziua respectiva...

| Mădă0611 explică (pentru anonim_4396):

Mie mi se pare aiurea. laughing Daca ai data nasterii afisata, e clar ca unii spun din obligatie, iar cand ai de la 2000 de prieteni in sus nu vad cu ce te-ar incalzi niste litere aruncate din obligatie. Eu o ascund cu vreo 3-4 zile inainte de ziua mea, sa vad pentru cine contez. laughing Si nu ma supar daca nu imi spune lumea "la multi ani".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ei bine, daca cel mai bun prieten nu ti-ar spune... cum te-ai simti? Ideea e ca nici pe mine nu ma incalzeste sa-mi spuna toata lumea, mai ales cea pe care o cunosc mai putin. Sa stii ca unii nu-ti spun pentru ca fie nu au net si nu primesc notificarea. Ideea e ca nu toata lumea vede ca e ziua ta, dar in mod cert cine tine la tine isi va aminti si te poate suna sau iti poate trimite SMS... zic eu big grin

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

2000 de prieteni? nici macar unu nu poti avea cu adevarat, ala e un numar atat mady un numar

| Mădă0611 explică (pentru RAY):

Am 94, din care doar vreo 15 pe care ii cunosc in realitate, ex colege si vreo 5 vecini laughing, dar cum ziceam mai sus, inainte de ziua mea imi ascund data (publica in rest). Nu ma supar, dar asa vad pentru cine contez. Le spun celor carora le stiu data nasterii, chiar daca ei n-o stiu pe ea mea, le trimit mesaj. Daca n-o stiu si vad notificare, nu spun, sau raaar, daca posteaza vreun album de la petrecere.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Si din aia prieteni cu adevarat cati ai?

| Mădă0611 explică (pentru RAY):

Nu imi trebuie prieteni.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu am facebook, nu exist sad.

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

Daca ai nu-i obligatoriu sa pui poze cu bunica in sicriu, cu tine pe wc, s.a.m.d. devil

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

laughing Mda. Cate idioate sunt acum pe internet cu poze facute in baie, cu buze de rata si rahatul in wc. Prostia nu are limite.

| Mădă0611 explică (pentru UnBroken2016):

Http://i.imgur.com/rbKmOJB.png băejneb00n!? :)) Si ca sa nu te agiti, sunt trolli, dar atat de buni ca unii nici nu se prind. Si ce postari mai au. E minunat pe fb, doar ca astia-s in nu stiu ce vacanta. =((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici doar prietenilor/cunoscutilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facebook, asadar nu am motive de suparare.Imi dau seama insa, ca multi cauta nefericirea in cele mai ciudate locuri.Trist.

| Mădă0611 explică (pentru anonim_4396):

Intrebam sa aflu daca e suparare daca nu spun "la multi ani" celor care au data afisata, dar cu care nu prea vorbesc. E mai trist sa n-ai fb, de smecherie, si sa nu fii capabil sa intelegi chestii simple.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Acum inteleg aceasta tristete ancestrala ce ma apasa.Iti multumesc!

| MistretulPufos a răspuns:

Eu am pus la nimereala

| AlexCristi97 a răspuns:

Eu spun, ma deranjeaza daca prieteni buni nu zic macar asa pe facebook un la multi ani

| Coquina5 a răspuns:

Da, ma supar.
ca tot le place farmerama, le trimit astora acasa cate-o punga cu balegar sa le explodeze in fata.