| dreams_2233 a întrebat:

Vorbe sau fapte? ce credeti ca sunt mai importante si de ce?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faptele demonstreaza adevarul si asta e tot.

| elasexygagica a răspuns:

Nu orice fapte, faptele din pat isi spun cuvantul love struck drooling

| BigV a răspuns:

Faptele, vorbele nu prea conteaza! Exista doua tipuri de oameni : cei care vorbesc mult si degeaba pentru ca nu actioneaza niciodata si celalalt tip este constituit de cei care tac sau vorbesc foarte putin si actioneaza!

| WhatIsWrongWithMyNick a răspuns:

Ambele sunt importante.
Depinde doar in ce context le folosesti si cu ce ocazie.
Vorbele sunt la fel de importante ca si faptele mai ales pentru cei care se tin de promisiuni.
Ex. Cu anumite vorbe poti seduce o fata.
Cu anumite fapte poti dresa un leu.(contexte si ocazii diferite!)

| lolitaa18 a răspuns:

Faptele sunt importante deoarece cu fapte poti demostra nu doar cu vorbe

| Ecaterina_9469 a răspuns:

Faptele sunt importante,desigur...vorbele sunt himerice si trecatoare,rezultatele faptelor se vad in timp. Vorbele sunt importante pentru vindecarea ranilor sufletului(adica atunci cand esti certat cu cineva,nu incerci sa rezolvi conflictul prin violenta)... Oricum, daca nu ar fi fapte, nu ar exista vorbe(pentru ca nu am mai avea despre ce sa vorbim).Noi am "vorbit" acum pentru ca tu ai implinit faptul de a posta o intrebare.