| Miruna0909 a întrebat:

Vorbesc de 2 luni cu un băiat. La inceput o fost totul ok, dar după cateva iesiri, nu stiu cate mai exact, sa aproximez 6-7 iesiri, a inceput sa devină sufocant, incearcă sa ma apropie cat mai mult de el, incearca sa ma sarute, eu ma retrag, si dupa gesturile astea de la el care au aparut asa brusc, am inceput să simt un sentiment de anxietate cand stau langa el sau cand vorbesc cu el si simt asa ca am un nod in gat. De ce? Ma ajută si pe mine cineva va rog, am nevoie de sprijin. Nu stiu ce sa fac, mie imi place asa de el, dar mi se pare ca forteaza timpul, se grabeste, si nu pare genul care sa vrea ceva serios de la mine.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Doar pentru că-și dorește un sărut sau o îmbrățișare după șapte întâlniri care au decurs bine nu mi se pare că "se grăbește".

Nu susțin sub nicio formă că un bărbat ar trebui vreodată să forțeze o femeie să facă ceva ce nu se simte confortabil să facă.

Dar din moment ce orice formă de afecțiune pe care ți-o oferă ți se pare "sufocantă", este clar că respectivul nu te atrage. Iar în cazul ăsta, nu ar fi mai corect pentru toată lumea să-i spui că nu mai vrei să vă vedeți și să-și vadă fiecare de viața lui?

| Miruna333 a răspuns:

El isi incearca norocul
Foloseste cea mai puternica si inteleapta metoda, vorba. Vorbeste deschis cu el si spune-i ca te simti inconforabil cand face aceste gesturi. Comunicare si iar comunicare, face minuni. Insa, daca nici dupa 6-7 iesiri nu ti-ai dori sa il saruti, posibil sa nu fii atat de atrasa de el

| 1onur a răspuns:

Obsedați sexuali. Ce aștepți? Să-ți facă vreun rău? Cum sate sărute cu forța? Ce are dacă îți cere voie? Cel mai bine te întreabă că omul dacă vrei să fi sărutată. Astfel de "oamenii" tot ce vor ei este sexul nimic altceva.