| aimullah123 a întrebat:

Voua va plac armele?
Aveti o colectie de arme?
Ce arme va plac?
Ce arme pot cumpara fara permis de port arma sau altceva de genul asta si de unde?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De obicei un colt 1911 silverballer nemodificat din fabrica cu un amortizor si gloante de cauciuc care il lasa la pamant de durere mi.ar placea sa am.

| RainmakerX a răspuns:

Da.
Nu.
Sabii & arcuri.
Arc. Gasesti chiar si pe olx.

| mgtow a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu are cum asa usor. Altfel eu mergeam cu o semiautomata in camion

| RainmakerX a răspuns (pentru mgtow):

Nu are cum sa ia orice arma dar exista arcuri pentru tir sportiv unde nu ai nevoie de permis.

Arcurile se incadreaza in mai multe categorii dupa greutatea de tragere. Daca arcul are o greutate de tragere mai mica de 30 lbs (15kg) atunci nu ai nevoie de permis.

Exista si arcuri pentru copii de 12 ani, cu o greutate de tragere destul de mica.