| VasileRapidistu13 a întrebat:

Voua va place munca? Mie nu imi place deloc si nici nu ma descurc la joburi, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Cel mai simplu fa ceva ce iti place sa faci!

6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

E buna munca, te dezvolti

| DaniTDCI a răspuns:

Asta e, vrei nu vrei, trebuie sa muncesti, trebuie sa ai o sursa de venit, fa si tu ce iti place si iti va fi bine.

| PabloEscobarGaviria a răspuns:

Eu cred ca sunt cel mai in masura sa raspund la intrebarea asta. De ce? Iti spun imediat. Nici mie nu imi placea sa muncesc. Am vrut sa fac bani usor si repede. Cum? M-am dus la furat. 19 Spania si am continuat asa pana la vreo 25 ani. Ce am realizat? Nimic! Toti banii pe care ii faceam ii bagam la aparate sau ma drogam. Am 33 de ani acum si muncesc, am o familie, m-am lasat de furat si de droguri, nu mai fumez nici tigari si muncesc cam de vreo 7 ani. Am casa mea, nu mai joc la aparate, practic singurul meu viciu este ca imi place berea, dar nu beau sa ma imbat in fiecare zi, beau cate o bere maxim 2 pe zi, trebuie tinut cont ca sunt si din Vaslui si e traditie?
Ca idee si sfat gratuit pentru tine de la un necunoascut. Am facut bani de ma lăfăiam in ei, n-am motive sa te mint, nu ne cunoastem. Du-te frate la munca, si lasa-te de anturaje ca e cel mai bine pentru tine. Fii atent, nici mie nu imi place sa muncesc fizic. Ce am facut eu? M-am dus in Anglia, mi-am facut niste cursuri de supervisor, manager si acum stau degeaba si am grija de muncitori si castig £20/ora la 10 ore pe zi. Calculeaza tu sa vezi cat e. Asa ca idee, poti gasi ceva de munca sa castigi bine si fara sa muncesti fizic. Iar daca ai prieteni care sunt proxeneti sau hoti sau stiu eu ce, si au bani si vrei si tu sa ai la fel ca ei, stai linistit si du-te la munca ca banii facuti din lucruri rele nu sunt buni, o sa iti aduca numai dusmanie si rautate in viata. Du-te la munca, fa-ti o familie, fii respectos si o sa fii bine. Daca urmezi pasii astia mai intra aici peste 5 ani si scrie cum iti este. Te pup ai grija de tine.

| VasileRapidistu13 explică (pentru PabloEscobarGaviria):

Nu vorbește nicio fata cu mine că sunt diliu rau

| PabloEscobarGaviria a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Can vei avea vreo 30 de ani o sa iti dai seama, ca nu e o smecherie sa fii diliu

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Fa-te paznic daca ti-e lene sa muncesti pe salariile astea...
Bei cafea, mai stai pe tel