| Necunoscutu92 a întrebat:

Vrăjitoarele acelea care cica prezinta vrăji dezleagă blesteme si cer sume mari de bani chiar asta fac? Se întâmpla ce fac ele sau doar dau din gura?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E o vrajeala ca sa iti manance bani.
Se cred in filmele sf.

| OldSoul a răspuns:

In opinia stiu sa profite de disperarea oamenilor, si eventual, cunosc putina "psihologie" astfel incat sa intre sub pielea pacientilor.

Mai departe, daca clinetii lor sunt creduli, ei bine, intervine paranoia, respectiv legea atractiei.
De asta daca o vrajitoare iti va spune ca esti blestemat, vei fi paranoic, si de aici vor aparea probleme, vei pierde controlul, si vei fi manat doar de aceste ganduri negative.
La fel si cu vindecarea, daca crezi ce ti se zice, e suficient ca legea atractie sa inteleaga acest mesaj si sa aplice.

Bine, nu pot spune ca, cred in legea atractiei, cu toate ca am adus-o in referire.
Adevarul este ca, noi, ca oameni, ne impunem singuri limitele in gandire, ba mai mult, de multe ori ne sabotam singuri, cu, sau fara voia noastra.
De multe ori incercam sa cautam un tap ispasitor pentru problemele si greselile noastre.
Daca nu reusim ceva incepem sa credem ca suntem blestemati, dar poate noi nu reusim deoarece suntem sceptici, si pentru ca ne lipseste increderea de sine, astfel nu dam tot ce avem mai bun.

| FaraNumePls a răspuns:

Unele au har. Altele doar dau din gura

| Yurisa a răspuns:

Trebuie sa stoarca si ele banii de la prosti cumva laughing

| Elena9328 a răspuns:

Dau din gură