| AdiFCSB a întrebat:

Vreau niste statusuri in care pot sa`mi exprim ura fata de dragoste ca urasc dragostea, poate sa fie si cu injuraturi funda :X

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Te-am iubit prea mult , in fiecare noapte plang si ma chinuie gandul ca am fost odata noi ... de ce m-ai facut sa te iubesc ? De ce mi-ai luat inima si ai fugit ?

Uneori iti dai seama ca viata se intoarce doar impotriva ta . Tu te ridici ca un caine in sus , Iar viata cu un singur vant te da jos.

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi

de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese , drumurile se separa .

o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea .

si totusi, m`ai pierdut pentru a o avea pe ea, acum cand te intorci la mine, iti zambesc si`ti spun Paaa !;]

Tot ce pierdem.pierdem pentru totdeauna!Ceea ce nu traim la timp,nu traim niciodata!

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`.Astea's vise colorate`!

Dar prea multi m-au ranit doar pentru faptul ca am iubit!"

Daca am vreun vis pierdut? - am toate visele pierdute din cauza lui!"

E trist ca nu e ce’ti doresti, si crezi ca niciodata n`ai sa mai iubesti !

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

♥ Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești,de fapt?"

Ranile astea nu par a se vindeca,
Durerea asta este prea reala,
Este prea mult,ceea ce timpul nu poate sterge!

Astăzi mă rup de toate . Minciunile , trădarile să le iert nu se mai poate !

Ce e frumos dureaza mult prea putin .

Sunt prea multe amintirii care ne leaga si nu pot renunta

~ Care din noi (care din noi) oare a uitat Care din noi a inchis ochii si-a plecat Care din noi a gresit de la inceput ( chiar de la inceput ) A fost demult.demult. !

Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta.

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

Poate să îmi spună cineva.Dacă te voi uita vreodată !?

ai sa regreti tu mai tarziu Cand o sa realizezi ce ai pierdut O inima ce te iubea Si doar pentru tine batea

Iart`o , ca ea te-a iertat . Ajut`o , ca ea te-a ajutat . acum po` s`o uitzi , ca ea te-a uitat

Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar spune-i ca ti-am spus toate astea printre lacrimisad

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit

Prea multe lacrimi am varsat < prea mult timp am asteptat schimbarea ta , dar ea nu mai veanea[-x vroiai sa cred tot ce spuneai din 4 vrobea 3 mintzeai ai pierdut acum tot ce aveai Astazi am sa plec departe vreau sa las in urma toate ca nu'mi mai rabda inima <

. `Ca o pata pe camasha, totul se scurge.Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange .

Mai bine mă ucid in lacrimi si tristete . Decat să mă omori cu gandul, să nu-ti pese .

Cu lacrimi imi amintesc...de cum mi-a spus prima oara"te iubesc"sad

doar lacrimi,amintiri si suferinta,atat ai lasat in urma taoh go on

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece

Toti imi spun: "Nu renunta!", "Nu mai plange!", "Totul va fi bine!". Dar eu las capul in jos si le spun: "Nu`i pasa de mine. "

Au ramas, lacrimile mele camuflate. Am ramas prinsa'n vorbele tale trucate.

Am plecat cu lacrimi in ochi, nu m-am gandit la fapte. Am plecat fara ca sa ma uit in spate.

Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

Am o inima ranita...un sufelet gol.mi-au ramas amintiri care imi spun ca a fost odata si nu va mai fi poate si din vina mea ca te am lasat sa pleci fara sa-ti explic fara sati demonstrez ca pentru mine esti tot tot ce mi-am dorit s singurul motiv de a trai

Doare atunci cand spui adio unei sperante la care ai visat, dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva ce poate nu vei avea niciodata

Am pus suflet in cateva momente . de azi stop sentimente,o sa rad . o sa traiesc.dar fara sa iubesc.dar nu uitata.vei ramane special in inima mea:X:X.

Candva ti-am spus: " In momentul in care te voi ierta inseamna ca te-am scos din inima mea!"...Acum iti spun doar atat: "Te-am iertat!"

Am pus suflet in cateva momente . de azi stop sentimente,o sa rad . o sa traiesc.dar fara sa iubesc.dar nu uitata.vei ramane special in inima mea:X:X.

" Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire !

Vor fi amintiri care pe mine vesnic o sa ma doara.pentru tine.doar povesti de searawinking.

"Si ce mai conteaza acum,care a gresit mai des,care a iubit mai intens,care pe care nu a-nteles?"confused]

Decat ` o Drag0stee ` Ce ` nu mai ` Are r0st ♡ ` Mai bine ` Sa uitam ` ● ` Ce intre ` noi a Fost ` . ღ

Cand iubesti pe cineva, asta e - iubesti si gata. Nu conteaza ca nu sunteti facuti sa fiti impreuna

♦ Ii ignoram pe cei ce ne adora,ii adoram pe cei ce ne ignora, ii ranim pe cei ce ne iubesc, si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc! ♦

• Uite cum e,dragostea inseamna durere,cand numai unul o da si celalalt o cere…! •

↓ E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit! ↓

• Dar ştii că n`o prosteşti,îţi spune că greşeşti şi c`o să pierzi şi o să plăteşti...că într`o zi o să te`ntorci acasă şi n`o s`o mai găseşti! Pe cine păcăleşti frate? Ochii umezi cam au dreptate !

• Ceea ce te face acum sa razi. te va face mai tarziu sa plangi

Când nu găsesc răspuns la toate ,.Trăiesc din amintiri ...Ţi-am dat inima mea ,.Ţi-am dat dragostea mea ,.Mai mult de atât n-am să pot da !

Pun punct.Mă trezesc.Termin cu visele.Termin cu ce’am rămas.Şterg amintirile. Închei capitolul din istoria noastră!

- Zambesc mereu,glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată , nu se naşte a-2-a oară !

Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

♥. ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj ! Nu e doar o aparenTza ! E un gesT de indiferenTza ! :*

Si acum ma gandesc numai la noi . Au trecut de mult vremurile in doi

Incerci sa-i uiti imaginea desi iti lipseste,sa auzi vocea care iti spunea ca te iubeste.

Mai bine mă ucid in lacrimi si tristete . Decat să mă omori cu gandul, să nu-ti pese .

Acum vorbesc de noi . Si uită-te in trecut si nu ne vezi pe amandoi .

Pun amintiri pe foaie.Parca timpul s-a oprit.Ranile ma dor, cand ne-am despartit

Nu poti schimba nimic.E prea tarziu acum

1 răspuns:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute