| LmLarisa a întrebat:

Vreau sa aflu cat maii multe despre Raphael Tudor din >-pariu cu viata...nu gasesc absolut nimic pe wikipedia.help me.please!

1 răspuns:
| Avocado7 a răspuns:

Raphael Tudor( nascut in data de 5 ianuarie 1993), interpretul lui Cristi Alexandrescu în serialul "Pariu cu viața", pe numele său complet Raphael Andrei Ioan Mihail Tudor Căprariu a terminat clasa a XII-a la liceul Dinu Lipatti, transferandu-se de la Spiru Haret in ultimul semestru.
Lui Raphael i-a plăcut muzica de mic, a luat câteva lecții de actorie, iar în 2011 a participat la preselecțiile indrumat de mama sa pentru trupa "La-La Band" și serialul "Pariu cu Viața" de la Pro TV. Raphael are inaltimea de 1, 85 cm, fiind al doilea cel mai inalt baiat din trupa. Parintii lui sunt divortati, s-au despartit cand el avea 2 ani, iar el a ramas cu mama si sora lui, ea scriind poezii de la o varsta frageda, publicand 3 volume. Raphael Tudor știe de unde a moștenit vocea – "de la mama care vine dintr-o familie de muzicieni". La vârsta de 5 ani Raphael Tudor ascultă Demis Roussos și-l imita, cu succes, smulgând aplauze din partea vecinilor.
Despre personajul Cristi Alexandrescu din serialul "Pariu cu Viața" de la ProTV, "Nu semăn cu el, Cristi e mai rău, mai șmecher și mitocan, iar eu nu sunt așa, pot să vă spun doar că lui Cristi i-am dăruit carisma mea.", a spus Raphael Tudor.