| sillvana a întrebat:

Vreau sa ma depart de iubitul meu, dar nu stiu cum.suntem impreuna de cateva luni dar ma enerveaza de fiecare data cand ne intalnim.are 19 si si se joaca intruna.adica nu se joaca cu jucari se joaca jocuri pe net si eu de fiecare data cand vreau sa vb cu el, el mereu se joaca. cand ne intalnim am impresia ca vrea sa ma faca de ras.imi spune tot felul de alinte, care pe mine ma enerveaza.eu stiu ca tine foarte mult la mine pentru ca mi-a demonstrat de mai multe ori, dar m-am plictisit.imi puteti spune o modalitate de a ma desparti de el dar sa nu-l ranesc?

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Tu vrei sa te desparti de el din cauza "obsesiei" lui pentru jocurile de pe net?
Cel mai bine este sa ii spui ca relatia voastra este in pericol, daca va continua asa. Spune-i ce simti cand nu te baga in seama, ca el nu se implica suficient in relatia vostra.
Spune-i ca asta nu poate continua asa... Da-i o ultima sansa, pentru ca ai zis chiar tu ca te iubeste si ca ti-a demonstrat asta.
Daca nu se schimba, atunci te poti desparti de el fara sa te simti vinovata sau sa ai vreun regret. Pur si simplu, ii zici ca relatia voastra nu mai este ca la inceput si ca iti doresti sa ramaneti amici, insa doar atat.

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Ar fi frumos sa porti o discutie cu el in care sa ii spui tot ce te deranjeaza la el, si ca vrei sa te desparti de el. Acesta este modul cel mai frumos si totodata cel mai corect de a te desparti de el.

| MeGustaaaaa a răspuns:

Draga Elena, pentru a te despartii de o persoana in asa fel incat sa nu il/o ranesti trebuie sa urmaresti pasii urmatori:

1.Mergeti undeva singuri.
2. Spune-ii sa te asculte cu mare atentie.
3. Spune-ii am asa: Tu esti un baiat foarte dragut, inteligent dar meriti pe cineva mult mai bun si nu vreau sa iti stau in cale si eu cred ca noi doi nu ne potrivim.Imi pare rau, dar prefer sa ramanem doar prieteni caci aceasta relatie nu merge.
4.Pleaca.

Urmeaza pasii acestia si nu il vei ranii.La multe fete si baieti a functionat.Crede-ma!

Funda?:*