| LostInDreams a întrebat:

Vreau sa nu mai mananc asa multbig grin(eventual sa tin o dieta) ca sa nu fac sport degeaba si sa sper macar ca pot da jos ceva ceva.batting eyelashes, insa nu pot sa ma abtin nici cum sa nu mai manac dupa 7 seara, dara mi-te-mi dupa 5-6crying. Totusi, ce sa mananc mai usor, sa nu se simta pentru organism, doar sa imi potoleasca mie pofta? De exemplu, compotul de cirese/visine e bun sau ingrasa(daca e mancat dupa 7 seara)? Cum sa fac sa ma abtin de la mancare? Ziua nu mananc nimic gras si nici prajeli(eventual o omleta sau un ou ochi atat). Sfaturi? Dau si fundita daca aveti nevoie!:X

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu manaci dupa 5-6 pentru ca asa ti s-a invatat organismul.In caz ca esti adolescent iti spun ca nu e cazul pentru o dieta. Sport bineinteles ca nu faci degeaba dar depinde si de timpul pe care il acorzi sportului. Daca totusi vrei sa slabesti atunci can faci sport, incearca sa faci urmatorul set de exercitii pe care il fac si eu si da roate: fa 20 de abomene fata in 3 serii, apoi 10-15 genoflexiuni(depinde cate poti), si apoi 10 abdomene spate. o sa functioneze garantat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca organismu este invatat cu mancare, cum il dezvat.