| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Vreau sa pun un video fain pe TikTok, dar nu pot. Cand am mai incercat asta ieri mi se pare, mi-au scos sunetu’ de pe video. Cum pot sa fac in asa fel incat sa-l postez fara sa-mi scoata sunetul din video?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca e o melodie pentru care altcineva are drepturi de exploatare, poate sa ti-o elimine oricand, indiferent de cate ori urci acel clip in online.
Trebuie sa tii cont si ca incalcarea repetata a unor astfel de reguli poate duce la suspendarea sau stergerea contului tau.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Sunetul e unul original, creat de tine?
Daca ai pus muzica pe fundal, se poate ca ea sa fie protejata prin drepturi de autor si e eliminata instant din clip, inainte de publicare. Pune o piesa creata de tine si nu vei mai avea probleme.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru dannyel86):

Practic e o melodie de pe Youtube. Si nu stiu cum sa fac ca sa nu mi-o mai dea jos

| dannyel86 a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Daca e o melodie pentru care altcineva are drepturi de exploatare, poate sa ti-o elimine oricand, indiferent de cate ori urci acel clip in online.
Trebuie sa tii cont si ca incalcarea repetata a unor astfel de reguli poate duce la suspendarea sau stergerea contului tau.