| D a întrebat:

Vreau sa urmez o facultate cu profilul administratie publica. Care o sa fie meseria mea dupa absolvirea facultatii si unde pot sa lucrez? multumesc

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună dimineața!
Dacă ai puțin noroc vei lucra într-o instituție bugetară. Pot să îți spun că pentru a deveni specialist cu adevarat în administrația publică trebuie să urmezi, în timp, o serie de alte cursuri de perfecționare, există și un Institut Național de Administrație Publică.
Nu vreau să te descurajez, dar te rog gândește-te bine!
Mari succese!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Meseria ta "de baza" va fi probabil una de functionar in administratia publica. Ceea ce nu inseamna ca se limiteaza la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti lucra oriunde.