| Blondy9Lorena a întrebat:

Vreau si au niste expresii frumoase depre flori...

Răspuns Câştigător
| RitaDeluxxxe a răspuns:

Florile sunt plapande si nestiutoare, se apara si ele cum pot, se cred nemaipomenite cu spinii lor;
Florile sub atingerea vânticelului dansează pentru soare;
Florile sunt simblouri frumoase ale naturii;
Fiecare floare este un suflet deschizandu-se catre natura;
Veselia omului e ca mirosul florilor; ea nu se inalta din sufletele vestede;
Ce loc dezolant ar fi lumea fara nici o floare;
Parfumurile sunt sentimentele florilor;
Natura florilor consta in inflorire;
Atunci cand se deschid florile, albinele vin neinvitate;
Parfumul e istoria unei flori.

| DoarBogdan a răspuns (pentru RitaDeluxxxe):

Tu ai compus asta?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O samanta pusa la locul potrivit ajunge sa fie o intreaga poveste spusa sub forma de floare.
La fel ca un om, o floare creste si se inalta, uneori prin locuri in care nu ar exista viata si ii da culoare acelui loc, conturand totul in ceva pozitiv.
O floare este o iubire ce se naste intre doua suflete indragostite, prinzand culoare si asigura o viata mai fericita in existenta sa.

| RitaDeluxxxe a răspuns (pentru DoarBogdan):

De ce intrebi?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RitaDeluxxxe):

Pentru ca este frumos ce ai scris acolo si ar parea ca te pricepi la cuvinte.

| RitaDeluxxxe a răspuns (pentru DoarBogdan):

Olimpica la limba si literatura romana in scoala generala...nu pe tara doar pe oras...multumesc frumos

| DoarBogdan a răspuns (pentru RitaDeluxxxe):

Felicitari happy
PS: eu am fost la mate.