| AnonimMiha a întrebat:

Vreau si eu cele mai frumoase statusuri, dar nu de dragoste!

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Daca ar stii barbatii cate se pot obtine cu o lacrima ar fi mai fericiti, iar noi i-am jefui mai putin.
Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate
Iubirea este ceea ce rămane intr-o relaţie după ce inlăturăm interesul personal.
Ai nevoie de 3 imbratisari pe zi pentru a supravietui. Dar 15 ti-ar fi suficiente!
In general vorbind, este mult mai usor sa iubesti toata omenirea decat pe vecinul de alaturi.
Dragostea e o patura electrica cu intrerupatorul la altcineva.
Dragostea este pur şi simplu o nebunie.
Toată lumea are dreptul la o părere. Dar, vezi tu, a ta e idioată.
Din lipsa de experienta m-am oprit la atat !
De perfectiune m-am plictisit…dar imperfectul aduce cu el intodeauna o schimbare infloritoare…
N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine…
Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nimeni … nici pentru mine…
OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…
Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… si nu arat nimanui tristetea din sufletul meu!
ღ•°Iubescღ•°
 ﻉ 0 alta Zi in care mm pierdut dm0ralul e la pamant ∫i daca as putea rấD£ .nu as mai plange… …

. # Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X
Nu`ţi dOrii niciodată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !
Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi !
Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand ma visezi.Deci dormi mai mult ca sa visezi,sa vezi cum sunt cand nu ma vezi.

nimic nu este intamplator.totul este cauza si efect.pentru ca totul are un inceput si un sfarsit

am invatat sa visez…dar am ochii deschisi.
La inceput , visele par imposibile, apoi putin probabile si in cele din urma inevitabile
Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc,spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.
•●✿ ✿●•i love you ஐ●✿ ஐ✿●
Viaţa este muzică. Unora le place Mozart, altora, picuratul robinetului.

Încrederea se cucereste greu si se pierde repede.

Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete.

Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el
Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua.
Recunosc poate ca ai jucat mai bine….dar nu uita ca e 1-0 pentru mine
Iti place sa faci ancheta ca un procuror .sa spui zi de zi : " stii, daca ma inseli, te omor "
Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit.

Când deliciile vietii prind riduri, devin amintiri.

Daca vrei sa fii fericit o clipa…razbuna-te …daca vrei sa fii fericit o viata…iarta.
Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!
Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.
`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viata Fiecare sfarsit are un nou inceput .•
Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

Ce fac e... pura fictiune ! :d
E atat de simplu,da' lucrurile simple sunt cele mai complicate :-|

→ Ferĭcĭrеa-ĭ can†arĭ†a in baloanе dе sapun ღ, Elе sе sparg cand vĭsеlе †ĭ se prefac ĭn scrum ╳ , Nu pĭerde vremea acum sĭ ĭa amĭn†e la ce spun ㋛, Cand sĭm†ĭ prea multe golurĭ ĭn s†omac ĭa†ĭ un por†ar maĭ bun 。。。
:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X
Intr`o oarecare masură e tare. Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare!
) ºAzi ´ open your`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~
Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!
Uitam de poezie, teatru sau cultura ! Ascultam o muzica buna si ne doare-n **** ! oh go on .
Am tot ce`mi doresc . Am imaginatzie !
Lasa`ma sa fiu eu !
Nu`mi ajungi prin inima nici daca-mi intrii prin vene.
Zambet Fals Si`o sa uitatzi ca m`ati vazut vreodata razand . Inocenta Moare ... si-atunci de ce s`o mai cer ? Speranta doare . Si de ce sa mai sper ? Ura e floare . Si-am ajuns s`o prefer ...

Te indragostesti , iubesti , simti ca plutesti ... La final zdrobesti ce-ai inceput sa construiesti.
As spune ca sunt trista, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
Credeam ca si pe tine te-am pierdut , la inceput ... Dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce n-ai avut . S-a terminat pasta Am mai luat un pix si niste foi Sa transcriu vise pe foaie "despre noi" si in strofa doi……intr-un final am tresarit….3:00 am… era doar un vis….am inchis pleoapele din nou si m-am adancit intr-un oftat sec…
Uneori ne trezim ca vorbim la trecut...Amintirile ce pentru unii nu conteaza prea mult.Insa unele intamplari ne marcheaza pe viata.Unii nu vor sa le accepte .Altii pe seama lor invata.
SEC! Mai sec ca orice vin poate ca acum te tin de mana iar maine ne trezim ca nu mai stim cum sa ne ocolim."

Nu ştiu ce respecţi tu,.eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter .
Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare! Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

Doi paşi,aruncă`te de la înălţime,aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine]
Măă super pis pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avut super nevoie` de tinee
Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Inevitabil . totul a devenit frumos .
#. Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres [ ] .
#. În ziua de azi se cam vând toate şi o ard îm parcuri sau clădiri dărâmate.Într-o lume aşa mare târfele te sapă în continuare.

*. Nu e totul perfect , dar o să fie .

Si timpul trece parca mai incet,ca atunci cand parea totul perfect. De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin !
Curcubeu, cameleon sau cum vrei tu sa ii zici, in ton cu orice sezon portocaliu, violet verde-aprins perlat, m-a stresat in **** mea atat gri metalizat.
Dragostea eterna dureaza 3 luni.
- Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit!
Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. .
Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna te iubesc! , iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…

Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete…

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Singurul motiv pentru care cad pe ganduri este ca gandurile sunt un teritoriu necunoscut.
Lenea este mama tuturor viciilor, dar - fiind o mama - trebuie respectata. - Robert Frost

4. Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea. - Georges Brassens

5. Casatoria nu este un proces de prelungire a iubirii, ci de mumificare a cadavrului. - Wodehouse
Ultimele jocuri adaugate

6. Cel mai usor lucru din lume e sa te lasi de fumat! Eu, de exemplu, m-am lasat de vreo 14 mii si cateva sute de ori! - Mark Twain

9. O casatorie buna este aceea dintre o nevasta oarba si un sot surd. - Michel de Montaigne

10. Daca o pasarica ti-a soptit ceva?atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc! -

15. Lumea se mişcă atât de repede astăzi încât cel care spune că un lucru nu poate fi făcut este în general întrerupt de cineva care face acel lucru. - Harry Emerson Fosdick

17. Tot vad la televizor reclame la detergenti care curata petele de sange. Cand ti-ai patat tricoul cu sange, nu cred ca spalarea lui e prima ta problema.

18. Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa. - Necunoscut

26. Daca painea prajita cade mereu pe partea unsa cu unt si pisicile mereu aterizeaza in picioare, ce se intampla daca pui o felie unsa cu unt pe spatele unei pisici si o scapi? - Steven Wright

Femeile preferă bărbaţii între 30 şi 35 de ani faţă de tinerii care reprezintă totuşi eleganţa şi frumuseţea masculină. Căci nu gustul conduce voinţa femeii, ci instinctul care recunoaşte, în această vârstă, apogeul forţei virile şi generatoare. - Arthur Schopenhauer

2. Cel care e îndrăgostit cu pasiune devine inevitabil orb din cauza obiectului iubirii sale, deşi în general îşi recapătă vederea la opt zile după căsătorie. -

3. Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura. - Hans Christian Andersen

4. Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita. - Albert Einstein

5. Poti sa traiesti o suta de ani, daca renunti la toate acele lucruri care te fac sa-ti doresti sa traiesti atat.

7. Viata ? o plimbare spre somn. - Lucian Blaga

12. Viaţa este o poveste cu zâne care îşi pierd puterile magice atunci când creştem mari. - Robert Lalonde

15. Unii oameni îşi mai pun problema dacă viaţa are sau n-are un sens. În realitate, totul se reduce la a şti dacă e suportabilă sau nu. - Emil Cioran

16. Nu există viaţă mai pustie decât una care n-a iubit nimic, ştiind că într-o zi va pierde totul. - Octavian Paler

17. Închipuiţi-vă că într-o zi ar fi venit un tren şi n-am fi mai avut putere să urcăm în el. L-am dorit prea mult, l-am aşteptat prea mult. Ne-am epuizat în aşteptare şi nu ne-a rămas nicio picătură de energie pentru a ne bucura de sosirea lucrului aşteptat. Numai că ne-am fi simţit striviţi de o mare tristeţe, amintindu-ne cât am visat trenul acela care acum pleacă fără noi. Şi ce-am fi putut face după plecarea trenului? Singura noastră şansă ar fi fost să uităm de el, să uităm de toate, să dormim, iar când ne trezeam, cu ultimile noastre puteri, să aşteptăm alt tren... - Octavian Paler

18. Noi suntem ca un cântec, nu credeţi? Un cântec nu se poate cânta niciodată de la sfârşit spre început. Trebuie să-l cânţi totdeauna îndreptându-te spre sfârşit. - Octavian Paler
Cel ce scrie, transmite, cel ce vorbeste comunica,
cel ce gesticuleaza convinge .

Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.
Succesul nu este niciodata final, iar infrangerea nu este niciodata fatala;
ceea ce ramane in ultima instanta este curajul .
Poti pierde banii - e rau. Poti pierde un prieten - e si mai rau.
Dar daca ti-ai pierdut curajul si speranta - ai pierdut aproape totul.

Experienta este cel mai prost invatator.
Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.

Infrangerea nu este decat a celor care o accepta.

La doua zeci de ani domneste sentimentul,
la trei zeci de ani vointa, iar la patruzeci, judecata.

Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile,
suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte.

Majoritatea oamenilor sunt de acord cu cel ce-si tine gura.

E foarte bine ca esti un om "cu picioarele pe pamant."
Dar nu uita ca trebuie sa le mai si misti ...

Este mai bine sa mori pentru ceva decat sa traiesti degeaba.
Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.

Nimeni nu creste daca ingaduie mereu altora sa hotarasca in locul lui.

Ca sa ajungi mare nu este suficient sa fi puternic, trebuie sa mai si stii cum sa-ti folosesti aceasta putere.

Cel mai sigur semn ca cineva nu este important este silinta cu care isi da importanta.

Fiecare om mare a invatat mai intai ca trebuie sa asculte, de cine trebuie sa asculte si cand trebuie sa asculte.

Nimeni nu te poate tine in inferioritate fara consimtamantul tau.

Nu este suficient sa ai o minte buna, trebuie sa stii sa o folosesti bine. Primul semn al unei stari inapoiate, din punct de vedere al culturii, este intoleranta. Cand cineva crede ca numai el are dreptate .

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura.

Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava.

Ce desfiguranta este invidia! Oamenii sufla in lumanarile altora, doar ca sa fie vazuta mica lor luminita!

In viata este ca si la bal mascat: cand toata lumea isi scoate masca, se duce veselia.

Persoanele care nu se razgandesc niciodata, gandesc de obicei foarte putin

Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor.

Nu sunt vegetarian pentru ca iubesc animalele, sunt vegetarian pentru ca urasc plantele.
Niciodată să nu mergi la un doctor căruia i-au murit plantele din birou.
Dacă nevastă-ta vrea să înveţe să conducă, nu-i sta în cale.
Adevarul nu are pret, de aceea nu am de ales si-ti vand minciuni
Caut un baiat frumos…sa ma indragostesc… sa ma tina in brate. si sa-l falimentez!
Oficial imi merge bine…neoficial e jale!
viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna .

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel .

Nimeni nu moare virgin…viata ne f**e pe toti! .

Prea dulce ca sa fiu light .

1. Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun…
2. Daca viata iti intoarce fundul…….profita de ocazie si…. f*te-o !
3. tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.
4. daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
5. credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
6. 1.Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
2.Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.

4.Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp.
5.Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie
Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti bine ca pot trisa
"Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele! iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"
Ea e rebela,dar e femeie fidela.Se aude?poc,poc,poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut.

Fata` asta ` ! ` ` . Nu `e proasta` deloc`!` .Nu `se vinde` ieftin ` . fiindca` ea vrea TOT` !`
Am crescut!`Am lasatin urma` un trecut ! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!"
nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece,tot`h mai bine imi merge:X"
"Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el . Ce-i aL meu e PuS deoparte Sa va Fie clar La Toate"
priveshte'o cum creste pe zi ce trrece te innebuneste Vrei sa fie a tha?Imi pare rau nu se va putea Ia'ti adio d la ea. Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr`o cutie se imbraca in roz si are pretentii 1000.
Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume

E fata calculata care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada,stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta.
poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandul
Nu`mi spune tu cum trebuie sa fiu, Lasa`ma pe mine sa fac ceea ce stiu
e o arta sa stii sa stralucesti fara sa arzi in intregime
"Baieti ca tine gasesc peste tot,poti sa pleci ma doare`n cot Hai bye-bye Ramai cu Bn. Vezi ca intreaba curvele de tine.

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca si tine`.

Imi pare rauu`, dar n`am pret! Te simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` si chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
M`am schimbat si pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum !
De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat.

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-) ! |
Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minte . . Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte .
Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere scuze t_a_r_f_a.=]
Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !
Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.
Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta . Poate vreau sa fiu a ta , poate a altuia.
#. Era ciudat ;-s . Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc [-x
Poţi să suferi,să disperi sau să trăieşti .Totul are preţ,depinde cât plateşti.

[:X] Nu mai sunt cea cu codite, am crescut, acum am fite... [ ]

Intr-o zi, ne-am jucat la carti iubirea. Am impartit egal cartile si jocul a inceput. Am aruncat pe masa o CLIPA. Dar tu mi-ai aruncat o ZI. Si am pierdut o carte.Scot din carti AMINTIREA.Dar tu pui repede UITAREA. Si am mai pierdut o carte.Pun jos o carte INTREBAREA. Dar tu imi arunci TACEREA.
Indiferenta ta, raneste sufletul altora !

**Zambesc . Iti aprinzi Tigarea . Te privesc . Spun ca plec , Tu`mi zici " Te iubesc " . Nu te mai ruga de mine , Degeaba speri . Chiar daca ne impacam . N`o sa mai fiu proasta de ieri !

ti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Si ce daca ma port ca un copil?tu iubesti copilul asta

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata,pentru ca tu ai lasat-o sa plece,si nu va mai fi nicicand o alta data;x

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!

|>| Ce?Tu o stiai cand plangea cu ursuletZu in mana?Pai uite`o acum pe tocuri la unu in masina |>|

• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •

Spune-i stop cand te streseaza,spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste!Caci stii mai bine ca oricine...ea,intr-un sfarsit,tot se ridica...si zambeste!

Sa Faci DiferentSa Intre Alte Fete Si Fata Ta...Sa stii Ca Toate Te Vor...Dar Ele Nu Te IubeSc Ca ♥EA♥!

Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

18."Si Daca el Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna"... Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!

Spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie . Sincer , n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie .

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! ti` s-a urcat la cap .

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Asha ca nu plange, revino`ti in fire...Asha e in viata, unu` trece altu` vine,In fine!

Esti jalnica si o sti prea bine, nu ma ura ca sunt mai buna dect tine,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu dupa mine chiar si-atunci cand e cu tine !

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

o vezi?nu e trista,chiar deloc,zambeste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine,dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

# Nu te Supara daca l'ai vazut Cu vreuna Vreodata .la draq fata u esti cea M'ai Importanta

D`abia astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Greseala Pa!

#Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase . Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •

• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine... Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•"

Copilu` din mine se tine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma il voi pastra in suflet pentru totdeauna:X

"Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

""[] Semnez Scrisoarea De Adio Te Pup Si Pa'...N'am Sa Mai Apar Vreodata In Viata Ta!""

Ar trebui sa stii mai clar ce vrei,el are de pierdut tu esti OK

4) Le pui conditzii , la toti care t vor
Uita-te dar nu atinge , si uite-asa tu ii omori
Fermecator , ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl
Este extraordinar mersu' ala intepat
Iese din normal mersu' ala elegant
Stii prea bine , la tot ce ma refer
Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper
Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf
Semneaza , Domnïshoara care te-a dat peste cap !

8) Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce "

9) si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tina,Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

12) Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

13) "Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita.
Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

14) si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

17) Multe barfe . multe tarfe . asa-i viata cand te`apuk greata . daca vrei iti dau eu un subiect
de barfa . viata`i cea mai scumpa tarfa .

18) ? Te Iußësc ? "
146) •Iti spun pentru a mia oara , fiecare zi cu tine este extrordinara !

Nu-mi pasă.
Am nevoie de o pauză, să închid ochii şi să zic 'duceţi-vă cu toţii dracu'!' şi să fug cât mai departe de toată nebunia asta. Sunt adolescentă lasaţi-mă să fac ce vreau şi să mă bucur de anii aştia. La naiba cu iubirile adevărate, suferinţele, maturitatea si tâmpeniile astea. O să am o viaţă să fiu matură. Deocamdată vreau sa fiu tânără! Lasaţi-mă să cad de o mie de ori, mă voi ridica...

| bianca123m a răspuns (pentru madyddd):

Wow... :o straight face :o straight face Thanks, man!winking

2 răspunsuri:
| nicolleta13 a răspuns:

Uite aici
http://www.lipiciosii.ro/? do=Info&cat=statusuri